ČR / Hlavní město Praha / Praha / Praha 3 /

Je členem AMG: ne
Zřizovatel obecně: Ministerstvo kultury ČR
Zřizovatel název:
Expozice: Expozice s názvem Křižovatky české a československé státnosti zachycuje významné zlomy v našich dějinách 20. století, kdy se výrazným způsobem měnila státnost a ideové pojetí státu. Expozice v podzemních prostorách Národního památníku nazvaná Laboratoř moci.
Obory: Nejnovější dějiny, dokumentace současnosti
Otevřeno: sezónně
Zavřeno:
Měsíce Dny Hodiny
I.–III., XI.–XII.Čt–Ne10–18
IV.–X.St–Ne10–18
Vstupné základní: http://www.nm.cz/Navstivte-nas/
Vstupné snížené:
Vstupné speciální:
Vstupné volné:
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: Angličtina.
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina.
Poslední návštěva: 17.30 hod.
Doba prohlídky: 90–120 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Krátkodobé výstavy. Program pro školy: Český lev se probouzí (5. a 6. tř. ZŠ), Interaktivní prohlídka (9. tř. ZŠ, SŠ). Přednáškový sál vhodný také pro realizaci koncertů, divadelních představení aj.
Umístění: Národní památník na Vítkově – monumentální budova na kopci Vítkov se sochou Jana Žižky z Trocnova v popředí.
Budova: Památník byl vystavěn v letech 1929–1938 k poctě československých legionářů; znovu byl upravován a doplňován po skončení 2. světové války. Po roce 1948 začal sloužit státní ideologii a k propagaci režimu, byli zde pohřbeni významní představitelé Komunistické strany Československa.
Památkově chráněná budova: Národní kulturní památka.
Rok založení: 1961
Charakter muzea: Památník
Specializace: Předměty dokumentující podobu a změny způsobu života každodennosti – politické dění, předměty spjaté s politickým životem a předměty memoriálního charkteru – soudobé společenské a politické dění – drobné tisky – život krajanské komunity ve Volyni – život na někdejší Podkarpatské Rusi.
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES: NMM/002-05-02/117002
Instalace stálé expozice z roku: 2009
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Novodobé dějiny.
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost:
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 1.6.2016 11:15

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.