ČR / Hlavní město Praha / Praha / Praha 9 /

Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně: Jiné ministerstvo
Zřizovatel název:
Expozice: Expozice muzea se vztahuje bezprostředně k historii československého a českého letectví, zvláště vojenského. Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě. V současnosti je v hangárech a na venkovních plochách vystaveno 128 letadel. Řada z nich patří ke světovým unikátům. Pro srovnání jsou zde vystaveny také vybrané typy světově významných letadel a kromě toho i množství leteckých motorů, součásti draků letounů, výzbroj, výstroj, stejnokroje, prapory, vyznamenání a další památky, které se vztahují k historii československého a českého letectví.
Obory: Dějiny 20. století, Dokumentace vědy, techniky a práce – obecně, osobnosti, Doprava, letectvo, Vojenství – dějiny, zbraně, fortifikace

Ředitel VHÚ Praha: brig. gen. Mgr. Aleš Knížek

Otevřeno: sezónně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
V.–X.Út–Ne10–18
Vstupné základní: volné
Vstupné snížené:
Vstupné speciální:
Vstupné volné:
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: Angličtina.
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina.
Poslední návštěva: 17.30 hod. (expozice v hangárech se uzavírá 17.30 hod.)
Doba prohlídky: 120 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 5
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ne
WC: ano
Služby:
Umístění: Areál bývalého historického vojenského letiště Praha-Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918.
Budova: Historické hangáry z období od roku 1916 do 1945 pro hlavní letecké dílny (Letov) a vojenské útvary.
Památkově chráněná budova: Ne.
Rok založení: 1968
Charakter muzea: Technické
Specializace: Historie čs. vojenského i civilního letectví.
Specifická sbírka: Souhrnný a komplexní soubor předmětů mapující vývoj čs. letectví. Řada letounů patří ke světovým unikátům.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES: HUA/002-05-09/171002
Instalace stálé expozice z roku: 1969
Poslední změny z roku: 2014
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Výstavy doplňující historii čs. letectví prezentovanou ve stálých expozicích.
Tip pro návštěvníky: Expozice věnovaná období 1918–1924 a 1939–1945.
Zajímavost: Slavnostní zahájení sezóny na přelomu dubna a května. Účast na Pražské muzejní noci.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 24.2.2022 9:51

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.