ČR / Jihočeský kraj / Český Krumlov / Chvalšiny /

Je členem AMG: ne
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Obec Chvalšiny
Expozice: Muzejní expozice zahrnují přírodu a přírodní památky této části chráněného území, její nynější stav i záměry jejího rozvoje; historický vývoj obce s kulturními i přírodními zajímavostmi až do současnosti. Největší prostor je věnován osobě a dílu autora Schwarzenberského plavebního kanálu; exponáty dokládající a dokreslující život J. Rosenauera jsou prokládány dokumenty, obrazy, fotografiemi, hmotnými exponáty a historickými předměty dávajícími ucelený obraz o vzniku, významu a současném stavu plavebního kanálu i jeho okolí. Vše je vhodně doplněno expozicí s tematikou lesnictví a dřevařství na Šumavě.
Obory: Dokumentace vědy, techniky a práce – obecně, osobnosti, Historie, regionální historie, osobnosti, Lesnictví, myslivost, lovectví, trofeje, Vlastivěda regionu

Otevírací doba muzea (nahoru)

Otevřeno: sezónně
Zavřeno: pondělí, neděle
MěsíceDnyHodiny
IV.–X.Út–So13–16

Vstupné (nahoru)

Vstupné základní:
Vstupné snížené:
Vstupné speciální:
Vstupné volné:
Poplatky:

Služby návštěvníkům (nahoru)

Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ne
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva:
Doba prohlídky:
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ne
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ne
Služby:

Budova muzea (nahoru)

Umístění: Na náměstí.
Budova: Muzeum se nachází v citlivě rekonstruovaném historickém objektu na náměstí obce, která je rodištěm autora Schwarzenberského plavebního kanálu Josefa Rosenauera.
Památkově chráněná budova:

Činnost muzea (nahoru)

Rok založení: 1999-2000
Charakter muzea:
Specializace:
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku:
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ne
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost:
Periodika:
Online katalog sbírky:

Poslední změna: 18.8.2011 8:25

Na Adresář muzeí a galerií České republiky – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií ČR (AMG) ve smyslu autorského zákona. Údaje o jednotlivých institucích v Adresáři jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování a zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů v Adresáři odpovídají sama muzea a galerie. Údaje jsou pravidelně aktualizovány na základě zaslaných podkladů od jednotlivých institucí.