ČR / Královéhradecký kraj / Jičín / Staré Hrady u Libáně /

Je členem AMG: ne
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Soukromá osoba
Expozice: A) Hrad a zámek: Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I. - v hradních a zámeckých prostorách s mobiliářem a mnoha tisíci sbírkovými předměty ukázán život prostých lidí, měšťanů a šlechty. B) Časem zpátky do pohádky - naučná stezka, na 100 pohádkových bytostí, skřítků a strašidýlek ožívá v rozsáhlých sklepních prostorách v pohádkovém příběhu kouzelného dědečka Fábulína. C) V podzámčí - Safari - africké výpravy Ing. Josefa Vágnera. Život a práce zakladatele zoo safari Dvůr Králové n. L. - živá zvířata, africký kemp, původní vize safari. D) V hradních prostorách stanoviště netopýra vrápence malého - evropsky významná lokalita, soustava Natura 2000.
Obory: Historie, regionální historie, osobnosti, Hrady, zámky, tvrze, rozhledny, vyhlídkové věže, Literatura – dějiny, osobnosti, Muzeum umění, galerie, obrazárna, Sakrální stavby a interiér, Šlechtické, měšťanské, lidové interiéry, nábytek
Otevřeno: pro skupiny nad 10 osob celoročně
Zavřeno: dle období
Měsíce Dny Hodiny
IV., X.–XII.So–Ne, svátky10–17
V.–VI., IX.Út–Ne9.30–17
VII.–VIII.Po–Ne9.30–18
Vstupné základní: 95 Kč
Vstupné snížené: 75 Kč - důchodci, studenti, mládež, 45 Kč - děti 6 - 11 let, děti do 6 let zdarma
Vstupné speciální:
Vstupné volné: děti do 6 let
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ano
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce: texty v angličtině, němčině a ruštině
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: do zavírací doby
Doba prohlídky: 45 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 1
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ano
Služby: Foto, kamera - zdarma.
Umístění: Areál hradu a zámku - značeno, viditelné ze silnice.
Budova: Hradní část - 14. století, petroparléřská huť, gotika. Zámecká část s podzámčím - renesance, rod Pruskovských.
Památkově chráněná budova: Kulturní památka.
Rok založení: 2007
Charakter muzea:
Specializace: Život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období monarchie.
Specifická sbírka: Předměty - sbírka - spojené s osobou F. Josefa I., lovecké trofeje.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2008
Poslední změny z roku: 2008
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ne
Tip pro návštěvníky: Časem zpátky do pohádky - přes 100 pohádkových postav, skřítků a strašidýlek (pohádkové sklepy, hradní pohádková půda).
Zajímavost: 4.4.09 Valdštejnské slavnosti, 1.5.09 Pohádkové Staré Hrady, 6.6.09 Slavnosti piva, 11.7.09 Dechové hudby, 3.10.09 Slavnosti vína, 31.10.09 Vepřové hody.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 8.12.2015 13:56

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.