ČR / Liberecký kraj / Semily / Lomnice nad Popelkou /

Datum konáníAkceDruh
1. 5. 2024 – 9. 6. 2024Jan Dinga: ObrazyVýstavy
16. 6. 2024 – 1. 9. 2024Drahé kameny a minerály: Krása achátůVýstavy
16. 6. 2024 – 1. 9. 2024Výstava barevných snímků exotických zvířat fotografa Jana HrdličkyVýstavy
Husovo nám. 43, Lomnice nad Popelkou, 512 51
Telefon: +420 481 671 872, +420 607 724 977
E-mail: muzeum.lomnice@seznam.cz
Poslední aktualizace: 2020
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Město Lomnice nad Popelkou
Expozice: Etnografie, mineralogie, zoologie, historie města, památník Jaroslava Seiferta, památník rodu Šlechtů, historie a tradice sportu na Lomnicku, galerie oblastních výtvarníků, expozice loveckých trofejí, sušírna pláten.
Obory: Archeologie, Architektura, urbanismus, Archivy, archiválie, Betlémy, Cín, Církve – dějiny, liturgické předměty, Domácnost – vybavení, nářadí, bytová kultura, Entomologie, Etnografie, Funerálie, Geologie a mineralogie, drahé kameny, Historie, regionální historie, osobnosti, Hodiny, Knihovny, knižní kultura, Kovářství, Lapidárium, Lesnictví, myslivost, lovectví, trofeje, Lidové umění, Muzeum umění, galerie, obrazárna, Numismatika, medailérství, mincovnictví, Odívání, textil, doplňky, krajky, obuv, Paleontologie, Potravinářství, zemědělství, pěstitelství, chovatelství, Pravěk, Přírodověda – obecně, osobnosti, Řemeslná výroba, cechy, družstva, Sklo a porcelán, Sochařství, Sport – dějiny, osobnosti, spolky, Šlechtické, měšťanské, lidové interiéry, nábytek, Umělecké řemeslo, užité umění, design, Umění 19. století, Umění 20. století, Vojenství – dějiny, zbraně, fortifikace, Výroba skla, porcelánu a keramiky, Výtvarné umění – dějiny, umělecké sbírky, osobnosti
Otevřeno: sezónně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
II.–XII.Út–Pá8–16
II.–XII.So–Ne9–16
Vstupné základní: 45 Kč
Vstupné snížené: 35 Kč
Vstupné speciální:
Vstupné volné:
Poplatky: 20 Kč foto, 30 Kč kamera
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 30 min. před uzavřením
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 1
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Prohlídka historického jádra města. Zapůjčení reprezen. místností k fotografování svatebčanů.
Umístění: V centru, na náměstí proti radnici.
Budova: Neoklasicistní budova ze začátku 19. století.
Památkově chráněná budova: Ano. Kulturní památka.
Rok založení: 1891
Charakter muzea:
Specializace: Etnografie, historie města, výstavnictví.
Specifická sbírka: Kolekce malovaného lidového nábytku, lovecké trofeje, dobově zařízené místnosti rodu Šlechtů, obrazy.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 50. léta 20. století
Poslední změny z roku: 2011
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Výtvarné, tematické (mineralogie, betlémy, technické výstavy).
Tip pro návštěvníky: Památník rodu Šlechtů s historickým mobiliářem včetně hodin s vodotryskem a orlojem. Lovecké trofeje z celého světa.
Zajímavost: Celoroční noční prohlídky dle zájmu. Karlovarské náměstí – památková rezervace s ukázkami lidové architektury Podkrkonoší z 18. století.
Periodika: Pravidelně uveřejňované zprávy v měsíčníku Lomnické noviny.
Online katalog sbírky:
Název: Šlechtova a muzejní knihovna
Zaměření: Pozůstalost po původních majitelích.
Adresa: Husovo nám. 43
Město: Lomnice nad Popelkou
PSČ: 512 51
E-mail: muzeum.lomnice@seznam.cz
Sigla:
Evidenční číslo knihovny na MK ČR:
Počet svazků:
Speciální sbírky:

Otevírací doba knihovny

MěsíceDnyHodiny
v otevírací době muzea

Kontakty knihovny

Vedoucí: Mgr. Jan Drahoňovský

Poslední změna: 4.11.2020 7:15

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.