ČR / Olomoucký kraj / Přerov / Hranice /

Městská kulturní zařízení Hranice, příspěvková organizace – Městské muzeum a galerie v Hranicích

Masarykovo náměstí 71, Hranice, 753 01
Telefon: +420 581 601 390, +420 581 601 160, +420 603 324 013
E-mail: muzeum@hranet.cz
Poslední aktualizace: 2015
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně: Město nebo Obec
Zřizovatel název: Město Hranice
Expozice: V současné době bez stálé expozice. Ve všech výstavních prostorách probíhají výstavy výtvarné i muzejní povahy.
Obory: Archeologie, Etnografie, Fotografie, fotografická technika, Historie, regionální historie, osobnosti, Literatura – dějiny, osobnosti, Malířství, kresba, grafika, Numismatika, medailérství, mincovnictví, Sklo a porcelán, Současné výtvarné umění, Vojenství – dějiny, zbraně, fortifikace

Kurátorka: Mgr. Radka Kubíková

Telefon: +420 603 324 013, +420 581 601 186

Ředitelka Městských kulturních zařízení: Ing. Naděžda Jandová

Telefon: +420 778 712 622, +420 581 601 160
E-mail: mkz-reditel@hranet.cz
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–So9–12.30, 13–16
I.–XII.Ne9–12.30, 13–17
Vstupné základní: od 1.1. 2015 je vstup na všechny výstavy vmuzeu a galerii zdarma
Vstupné snížené:
Vstupné speciální:
Vstupné volné: AMG, doprovod skupin, tisk
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 15.30, 16.30 hod.
Doba prohlídky: individuální
Počet návštěvníků pro průvodce: nestanoveno
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ne
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ne
WC: ano
Služby: Prodej katalogů výtvarných výstav, publikací o historii města, tištěných průvodců městem. Bezbariérový přístup má Stará radnice.
Umístění: Jižní strana Masarykova náměstí.
Budova: Bývalá radnice.
Památkově chráněná budova: Součást městské památkové zóny.
Rok založení: 1905
Charakter muzea: Vlastivědné
Specializace:
Specifická sbírka: Tzv. Gallašova knihovna – sbírka starých tisků.
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2007, v současné době není stálá expozice
Poslední změny z roku: 2008, 2015
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Výtvarné umění, faleristika, historie, fotografie, ze sbírek muzea, archeologie, umělecko-řemeslné práce.
Tip pro návštěvníky: Ve výstavní síni v Synagoze se konají výstavy výtvarného umění zobrazující díla předních českých a slovenských umělců (Ivan Bukovský, Jiří Šalamoun, Klára Bočkayová apod.). Prostory na Staré radnici nabízí nejen muzejní výstavy zaměřené na regionální témata, ale také výstavy výtvarného umění.
Zajímavost: Výstavy jsou doprovázeny bohatým programem zaměřeným jak na dětské návštěvníky (Hrajte si v muzeu – hry, soutěže, dětské dílny), tak na ty dospělé (koncerty, přednášky, komentované prohlídky,…). Každoročně se muzeum a galerie účastní Muzejní noci a Dnů evropského dědictví.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Název:
Zaměření: Regionální literatura, historie, archeologie, výtvarné umění, numizmatika.
Adresa:
Město:
PSČ:
Telefon:
FAX:
Sigla:
Evidenční číslo knihovny na MK ČR:
Počet svazků:
Speciální sbírky:

Otevírací doba knihovny

MěsíceDnyHodiny
Po předchozí dohodě na tel.: +420 603 324 013 nebo emailem reditel@mmghranice.cz.
Poslední změna: 30.11.2015 13:29

Na Adresář muzeí a galerií České republiky – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií ČR (AMG) ve smyslu autorského zákona. Údaje o jednotlivých institucích v Adresáři jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování a zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů v Adresáři odpovídají sama muzea a galerie. Údaje jsou pravidelně aktualizovány na základě zaslaných podkladů od jednotlivých institucí.