ČR / Pardubický kraj / Pardubice / Ráby u Pardubic /

Muzeum perníku a pohádek „Perníková chaloupka“

V Perníkové chaloupce 38, Ráby u Pardubic, 533 52
E-mail: info@pardub.cz
Poslední aktualizace: 2005
Je členem AMG: ne
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Kam na Pardubicku, s. r. o.
Expozice: Vznik a další osudy Lovčího zámečku. Historie pardubického perníku. Výstavka perníku z Pardubic, z Podkrkonoší, z Litoměřic a z jižní i severní Moravy.
Obory: Historie, regionální historie, osobnosti, Potravinářství, zemědělství, pěstitelství, chovatelství
Otevřeno: celoročně (kromě 6. I.–2. II.)
Zavřeno:
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Po–Ne9–17
Vstupné základní: 50 Kč/osoba jakéhokoliv věku
Vstupné snížené:
Vstupné speciální:
Vstupné volné:
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ano
Možnost odborného výkladu: ne
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva:
Doba prohlídky: 15-20 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ne
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ne
Služby: Turistické služby a atrakce pro rodiče s dětmi. V Pohádkovém areálu je také informační centrum a turistická ubytovna.
Umístění:
Budova: Bývalý lovecký zámeček z roku 1882.
Památkově chráněná budova:
Rok založení:
Charakter muzea:
Specializace:
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku:
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ne
Tip pro návštěvníky: Vyprávění o pohádce o perníkové chaloupce a návštěva strašidelného pohádkového lesa, kde si každý návštěvník na vlastní kůži může vyzkoušet, jaké to bylo, když Jeníček s Mařenkou putovali k perníkové chaloupce, a také si domů odnese medový perníček.
Zajímavost: Na Muzeum perníku navazují: Vězení pro zloděje perníku, vyhlídka na Smolíčkova jelena, ohniště pro 12 měsíčků a další pohádkové exponáty.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 8.12.2015 11:03

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.