ČR / Pardubický kraj / Ústí nad Orlicí / Králíky / Muzeum čs. opevnění z let 1935–1938 Pěchotní srub K-S 14 „U Cihelny“ /

Muzeum čs. opevnění z let 1935–1938 Pěchotní srub K-S 14 „U Cihelny“ – Památník obětem internace Králíky

Pobočka instituce: Muzeum čs. opevnění z let 1935–1938 Pěchotní srub K-S 14 „U Cihelny“

Velké náměstí 367 (adresa správy muzea, Klášter se nachází: Kopeček 1, Králíky – Dolní Hedeč), Králíky, 561 69
Fax:
E-mail: pamatnikkraliky@centrum.cz
Poslední aktualizace: 2018
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: Historická expozice chronologicky přímo navazuje na expozici v Muzeu čs. opevnění z let 1935–38, Pěchotního srubu K-S 14 „U Cihelny“ o historii a vývoji čs. státu do roku 1938 a některých souvislostech poválečného vývoje Československa.
Obory: Církve – dějiny, liturgické předměty, Dějiny 20. století, Druhá světová válka, fortifikační stavby ČSR, Historie, regionální historie, osobnosti, Soudnictví, kriminalistika, vězení, tortura, Vojenství – dějiny, zbraně, fortifikace
Otevřeno: sezónně
Zavřeno:
Měsíce Dny Hodiny
V.–IX.Po–So9–17
V.–IX.Ne11–17
XI.–III.Pouze pro předem objednané skupinyKontakt pro bližší informace: mobil: +420 603 198 318
IV. a X.So9–17
IV. a X.Ne11–17
Vstupné základní: 70 Kč
Vstupné snížené: 60 Kč studenti, důchodci, 50 Kč děti do 6 let
Vstupné speciální:
Vstupné volné: držitelé průkazů ZTP, AMG
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ne
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina, polština, němčina.
Poslední návštěva: 16.30 hod.
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ano
Služby: Restaurace, ubytování, poutní kostel.
Umístění: Dolní Hedeč - Králíky, Kopeček 1
Budova: Klášter Redemptoristů Dolní Hedeč - Hora Matky Boží.
Památkově chráněná budova: Ano.
Rok založení:
Charakter muzea:
Specializace:
Specifická sbírka: Liturgické předměty Kongeragce Nejsvětějšího Vykupitele – Redepmtoristů
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku:
Poslední změny z roku: 2012
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ne
Tip pro návštěvníky: Největší model klášterního areálu v ČR.
Zajímavost:
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 2.5.2018 14:53

Na Adresář muzeí a galerií České republiky – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií ČR (AMG) ve smyslu autorského zákona. Údaje o jednotlivých institucích v Adresáři jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování a zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů v Adresáři odpovídají sama muzea a galerie. Údaje jsou pravidelně aktualizovány na základě zaslaných podkladů od jednotlivých institucí.