ČR / Plzeňský kraj / Klatovy / Kašperské Hory /

Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: Zoologie, botanika, geologie, ochrana přírody, osídlení, bydlení, zemědělství, dřevařství, myslivost, sklářství, těžba zlata, lidové umění, gotické a barokní plastiky, obrazy a grafika se šumavskými motivy. Obrazy J. Váchala a A. Moravce.
Obory: Barokní a rokokové umění, Botanika, Ekologie, ochrana životního prostředí, chráněná území, Etnografie, Geologie a mineralogie, drahé kameny, Gotické umění, Handicapovaní občané, Historie, regionální historie, osobnosti, Lesnictví, myslivost, lovectví, trofeje, Lidové umění, Malířství, kresba, grafika, Sochařství, Šlechtické, měšťanské, lidové interiéry, nábytek, Umění 20. století, Vlastivěda regionu, Výroba skla, porcelánu a keramiky, Zoologie
Otevřeno: celoročně
Zavřeno:
Vstupné základní: 30 Kč
Vstupné snížené: děti, studenti, důchodci
Vstupné speciální:
Vstupné volné: AMG, Čtyřlístek, ICOM, Euro 26, místní školy
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: v němčině (výklad je nutno objednat předem)
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Němčina + psaný průvodce německy a anglicky.
Poslední návštěva: 45 min. před uzavřením
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 10
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ano
Služby:
Umístění: Náměstí.
Budova: Původně činžovní dům z poloviny 19. století.
Památkově chráněná budova:
Rok založení: 1924
Charakter muzea:
Specializace: Přírodověda.
Specifická sbírka: Šumavské sklo, lidové umění.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 1980
Poslední změny z roku: 1996
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Přírodovědné, lidové umění, sklo, gotické a barokní umění, výtvarné umění.
Tip pro návštěvníky: Přírodovědná expozice (jediná přírodovědná expozice na okrese Klatovy); sklářství, zlatorudné hornictví.
Zajímavost: Hrad Kašperk (cca 3 km od města), Muzeum hraček a motocyklů v centru Kašp. Hor.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 14.8.2019 9:32

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.