ČR / Středočeský kraj / Kladno / Lidice /

Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Ministerstvo kultury ČR
Expozice: Muzeum: A nevinní byli vinni... – moderní multimediální audiovizuální expozice. Galerie: Lidická sbírka - umělecká díla věnovaná Lidicím umělci z celého světa (obrazy, plastiky, grafika).
Obory: Historie, regionální historie, osobnosti, Výtvarné umění – dějiny, umělecké sbírky, osobnosti

Ředitel: JUDr. Milouš Červencl

Otevřeno: celoročně
Zavřeno:
Měsíce Dny Hodiny
III.Po–Ne9–17
IV.–X.Po–Ne9–18
XI.–II.Po–Ne9–16
Vstupné základní: 80 Kč
Vstupné snížené: 40 Kč
Vstupné speciální: 140 Kč
Vstupné volné: AMG
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: Němčina, angličtina, ruština, francouzština a znaková řeč.
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina, němčina, francouzština, ruština.
Poslední návštěva: Nestanoveno.
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: Nestanoveno.
Počet návštěvníků pro vstup: Nestanoveno.
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Prodej publikací. Přednáškový sál s audiovizuální technikou pro pořádání koncertů, přednášek a seminářů různých firem. Ubytování v podkroví.
Umístění: Ve východní části obce.
Budova: Samostatná budova, postavená v roce 1962 pro muzeum. V roce 2005 bylo muzeum kompletně zrekonstruováno a rozšířeno.
Památkově chráněná budova: Národní kulturní památka.
Rok založení: 1962
Charakter muzea:
Specializace: Péče o trvalé uchování vzpomínky na vyhlazení obce Lidice a utrpení jejích občanů.
Specifická sbírka: Historická, Fotografická, Výtvarné umění.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2006
Poslední změny z roku: 2012
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Různorodá.
Tip pro návštěvníky: Expozice Lidické sbírky a Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice.
Zajímavost: Růžový sad v Lidicích - největší ozvučený růžový sad ve střední Evropě. Možnost svatby. Pomník dětských obětí II. světové války od akad. Sochařky Marie Uchytilové. Pietní vzpomínka - koná se každoročně 10. června nebo první sobotu po 10. červnu. Kulturní a vzdělávací akce: Lidické zimní večery, semináře, Mez. dětská vědom. soutěž.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Název: Knihovna Památníku Lidice
Zaměření: Odborná literatura týkající se Lidic, Ležáků, Letů, měst a obcí s obdobným osudem
Adresa: Tokajická 152
Město: Lidice
PSČ: 273 54
FAX:
E-mail: kasalicka@lidice-memorial.cz
Web: http://www.lidice-memorial.cz/
Sigla:
Evidenční číslo knihovny na MK ČR:
Počet svazků:
Speciální sbírky:

Kontakty knihovny

: Mgr. Ivona Kasalická

Poslední změna: 1.12.2015 9:13

Na Adresář muzeí a galerií České republiky – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií ČR (AMG) ve smyslu autorského zákona. Údaje o jednotlivých institucích v Adresáři jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování a zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů v Adresáři odpovídají sama muzea a galerie. Údaje jsou pravidelně aktualizovány na základě zaslaných podkladů od jednotlivých institucí.