ČR / Středočeský kraj / Nymburk / Nymburk /

Polabské muzeum, příspěvková organizace – Vlastivědné muzeum Nymburk

Pobočka instituce: Polabské muzeum, příspěvková organizace

Tyršova 174, Nymburk, 288 02
Telefon: +420 325 512 473; +420 739 768 191
Mobil:
E-mail: nymburk@polabskemuzeum.cz
Poslední aktualizace: 2019
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: Bohumil Hrabal (1914–1997), jeden z největších spisovatelů 2. poloviny 20. století, pábitel, autor mnoha knih, které byly zfilmovány (Postřižiny, Slavnosti sněženek, Obsluhoval jsem anglického krále) – Nymburk v proměnách věků od nejstarších dob až po počátek 20. století..
Obory: Archeologie, Doprava, letectvo, Historie, regionální historie, osobnosti, Literatura – dějiny, osobnosti, Restaurování, konzervování a preparování, Železnice

Vedoucí: Mgr. Petr Šorm

E-mail: petr.sorm@polabskemuzeum.cz
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–Ne9–17
Vstupné základní: 30 Kč
Vstupné snížené: 15 Kč senioři, studenti a děti 6–15 let
Vstupné speciální: 75 Kč rodina: 2 dospělé osoby a 2-3 školáci
Vstupné volné: předškoláci, držitelé průkazů ZTP/P, AMG, NPÚ
Poplatky: 30 Kč přednáška; 40 Kč/osoba lektorský program
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 16.30 hod.
Doba prohlídky:
Počet návštěvníků pro průvodce: 2
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ano
Služby: Herní koutek pro malé děti – stavebnice, skládačky, knihy, dokument o Bohumilu Hrabalovi.
Umístění: Cca 50 m od náměstí, rohový dům naproti městskému divadlu, 2 expozice v budově bývalé synagogy na Eliščině třídě.
Budova: Barokní nárožní dům č. p. 174 v Tyršově ulici je sídlem muzea od roku 1975, další dvě stálé výstavy jsou v budově bývalé synagogy (postavena v letech 1891–1892 v kombinaci novorománského a tzv. maurského slohu).
Památkově chráněná budova:
Rok založení: 1885
Charakter muzea:
Specializace: Bohumil Hrabal, dějiny železnice, regionální historie, archeologie.
Specifická sbírka: Bohumil Hrabal, železniční knihovna.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 1999
Poslední změny z roku: 2014
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Regionální tématika a významná výročí.
Tip pro návštěvníky: Bohumil Hrabal – kolo, stuůl a psací stroj spisovatele. Alfons Mucha – lunetový obraz úctyhodných rozměrů (z roku 1935) s husitským námětem "Poddání města Nymburka L. P. 1421 Bohu a Pražanům".
Zajímavost: Muzejní noc (květen, červen).
Periodika: Vlastivědný zpravodaj Polabí, 1x ročně.
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 14.8.2019 10:39

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.