ČR / Ústecký kraj / Litoměřice / Litoměřice / Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, příspěvková organizace /

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, příspěvková organizace – Bývalý jezuitský kostel Zvěstování Panny Marie

Pobočka instituce: Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, příspěvková organizace

Jezuitská ul., Litoměřice, 412 01
E-mail: info@galerie-ltm.cz
Poslední aktualizace: 2015
Je členem AMG: ne
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: Pouze dočasné výstavy současného umění od května do října.
Obory: Fotografie, fotografická technika, Sochařství, Současné výtvarné umění
Otevřeno: sezónně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
V.–X.Út–Ne11–17
Vstupné základní: 20 Kč
Vstupné snížené: 10 Kč (děti od 6 let, studenti, senioři, majitelé ZTP a ZTP/P, členové Klubu přátel výtvarného umění)
Vstupné speciální: 2 Kč (školní výpravy)
Vstupné volné: Děti do 6 let, tisk, držitelé karet ICOM, UHS, RG ČR, členové Klubu přátel galerie, studenti odborných vysokých škol, pedagogický doprovod
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina.
Poslední návštěva: 30 min. před uzavřením
Doba prohlídky: 30–45 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ano
WC: ne
Služby:
Umístění: Na konci Jezuitské ulice nedaleko Mírového náměstí.
Budova: Barokní stavba z let 1701–1731, významné dílo Jullia a Oktaviana Broggiových. Kostel zdobí fresky do J. Kramolína a I. Hiebela.
Památkově chráněná budova: Součást městské památkové rezervace.
Rok založení: 1992
Charakter muzea:
Specializace:
Specifická sbírka: Moderní umění celosvětového významu, které koresponduje s ideami baroka.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 1992
Poslední změny z roku: 1998
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav:
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost:
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 27.4.2015 15:38

Na Adresář muzeí a galerií České republiky – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií ČR (AMG) ve smyslu autorského zákona. Údaje o jednotlivých institucích v Adresáři jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování a zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů v Adresáři odpovídají sama muzea a galerie. Údaje jsou pravidelně aktualizovány na základě zaslaných podkladů od jednotlivých institucí.