ČR / Ústecký kraj / Litoměřice / Litoměřice / Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, příspěvková organizace /

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, příspěvková organizace – Galerie a muzeum litoměřické diecéze

Pobočka instituce: Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, příspěvková organizace

Mírové nám. 24, Litoměřice, 412 01
E-mail: info@galerie-ltm.cz
Poslední aktualizace: 2011
Je členem AMG: ne
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: Umělecké předměty z majetku litoměřické diecéze z období románského až barokního – obrazy, sochy, oltářní desky, umělecké řemeslo.
Obory: Barokní a rokokové umění, Církve – dějiny, liturgické předměty, Gotické umění, Renesanční umění, Románské umění
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–III., X.–XII.Út–Ne9–12, 13–17
IV.–IX.Út–Ne9–12, 13–18
Vstupné základní: 20 Kč
Vstupné snížené: 10 Kč (důchodci, studenti, vojsko)
Vstupné speciální: 40 Kč rodinné
Vstupné volné: každá první středa v měsíci, děti do 6 let, studenti odborných výtvarných vysokých škol, pedagogický doprovod, členové UHS a Klubu přátel galerie
Poplatky: 40 Kč odborný výklad
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina, němčina.
Poslední návštěva: 30 min. před uzavřením
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ano
WC: ano
Služby:
Umístění: Na rohu Mírového náměstí směrem k Michalské ulici.
Budova: Původní gotický měšťanský dům s podloubím a mázhausem.
Památkově chráněná budova: Součást městské památkové rezervace.
Rok založení: 1885
Charakter muzea:
Specializace:
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 1995
Poslední změny z roku: 1998
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ne
Tip pro návštěvníky: Díla Mistra Tiburtinské Sibylly Madona v Uzavřené zahradě, Lucase Cranacha staršího Sv. Antonín poustevník, Mistra IW Ježíš mezi donátorem a smrtí.
Zajímavost: První muzeum a galerie diecéze v Čechách a na Moravě otevřené v roce 1885 a znovuotevřené po listopadu 1989.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 27.9.2011 8:45

Na Adresář muzeí a galerií České republiky – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií ČR (AMG) ve smyslu autorského zákona. Údaje o jednotlivých institucích v Adresáři jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování a zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů v Adresáři odpovídají sama muzea a galerie. Údaje jsou pravidelně aktualizovány na základě zaslaných podkladů od jednotlivých institucí.