ČR / Zlínský kraj / Uherské Hradiště / Kunovice /

Je členem AMG: ne
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Slovácký aeroklub Kunovice
Expozice: Více než 20 exponátů dokumentuje leteckou historii a leteckou výrobu, která dodnes hraje významnou roli na východní Moravě. Mimo dopravní a sportovní letouny jsou zde vystaveny vojenské letouny, vrtulník a výzbroj Československé lidové armády. Návštěvníci se zde mohou letounů nejen dotknout, ale podívat se i do jejich interiérů.
Obory: Doprava, letectvo, Strojírenství, Vojenství – dějiny, zbraně, fortifikace
Otevřeno: sezónně
Zavřeno: listopad–březen
Měsíce Dny Hodiny
IV.–VI., IX.–X.Po–Ne9–17
VII.–VIII.Po–Ne9–20
Vstupné základní: 60 Kč
Vstupné snížené: 40 Kč
Vstupné speciální: 80 Kč – 120 Kč rodinné, 400 Kč průvodce pro skupiny od 10ti do 25ti osob
Vstupné volné: Děti do 6 let; držitelé průkazů ZTP; ZTP/P a jedna doprovázející osoba; pedagogický dozor při hromadných výpravách
Poplatky: Fotografování v kokpitu, fotografování svateb, spol. akcí a pro komerční použití
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 16.30 hod.
Doba prohlídky: 90 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 10
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ne
WC: ano
Služby: Lety pro veřejnost, tandemové seskoky s padákem.
Umístění: Vedle Slováckého aeroklubu Kunovice v blízkosti letiště Kunovice.
Budova:
Památkově chráněná budova:
Rok založení: 1974
Charakter muzea:
Specializace: Historie letectví a letecké výroby.
Specifická sbírka: Mapuje leteckou výrobu a letectví na Moravě.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 1974
Poslední změny z roku: 2015
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Historie letecké výroby v regionu, letecká archeologie, fotografické výstavy.
Tip pro návštěvníky: Vystaveny světově unikátní exponáty: Aero L-29A Delfín Akrobat a Let L-610 X0005, na které si návštěvník může nejen šáhnout, ale podívat se i do jejich interiérů.
Zajímavost: Březen - Akce "U", červen - Odlétáme na prázdniny, červenec, srpen - Noc v muzeu.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 7.12.2015 10:52

Na Adresář muzeí a galerií České republiky – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií ČR (AMG) ve smyslu autorského zákona. Údaje o jednotlivých institucích v Adresáři jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování a zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů v Adresáři odpovídají sama muzea a galerie. Údaje jsou pravidelně aktualizovány na základě zaslaných podkladů od jednotlivých institucí.