ČR / Pardubický kraj / Ústí nad Orlicí / Letohrad /

Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Společenské centrum Nový Dvůr
Expozice: Stará řemesla - kompletně vybavené dílny s výrobky: truhlář, kovář, sedlář, kolář, paramentář, tkadlec, krejčí, pletař, švec, knihař, pradlena, kamnář, kupec, kartáčník, vlásenkář, hodinář, řezbář, pekař, mlynář, rolník, bednář, šindelář, fotograf, kameník, cihlář, sirkař, včelař, perníkář. Železničář, klempíř, cukrář, holič, funebrák, hostinský, provazník, puškař a další. Řemesla doplňují další expozice - stará školní třída, světnice a hasičství, četnická stanice, expozice mechanické dílny a zemědělství, pilnice se třemi funkčními katry, historická vozovna, od roku 2013 je otevřena expozice zubní a gynekologické ordinace, která ukazuje dvě různé stomatologické ordinace, rentgen, ojedinělou gynekologickou ordinaci z roku 1924 a operační sál z roku 1960. Expozice je umístěna na ploše 1 650 m² a je svým rozsahem unikátní v celé České republice.
Obory: Dokumentace vědy, techniky a práce – obecně, osobnosti, Hasičská technika, Školství – dějiny, pedagogika, osobnosti
Otevřeno: celoročně
Zavřeno:
Měsíce Dny Hodiny
I.–III., XI.–XII.Po–Pá9–16
IV.–X.Po–Ne9–17
Vstupné základní: 110 Kč
Vstupné snížené: 70 Kč (děti od 4 do 15 let)
Vstupné speciální: 310 Kč rodina s dětmi, 90 Kč skupina více než 15 osob nad 15 let
Vstupné volné: děti do 4 let
Poplatky: 20 Kč za text s výkladem v cizím jazyce
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: není poskytován, zahraničním návštěvníkům je poskytován tex. průvodce v angličtině, polštině, němčině a holandštině.
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina, němčina, polština, holandština.
Poslední návštěva: 1 hod. před zavřením (s průvodcem)
Doba prohlídky: 90 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 10
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ano
Služby: Restaurace Nový Dvůr, restaurace ve sklepě Azyl, v létě restaurace Na terase.
Umístění: Letohrad, 250 m od náměstí, z centra města viditelná věžička.
Budova: Bývalá sýpka z roku 1754.
Památkově chráněná budova: kulturní památka č. 4016/2.
Rok založení: 1999
Charakter muzea:
Specializace: Stará řemesla.
Specifická sbírka: Výroba chrámových paramentů, provaznictví.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2000
Poslední změny z roku: 2014
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Lidová tvorba, obrazy, fotografie, keramika, vánoční, velikonoční, výtvarné umění.
Tip pro návštěvníky: Zařízení mlýna včetně vodního kola o průměru 6 m, funkční orchestrion, stroje na výrobu sodové vody, vyřezávaný pohyblivý skanzen řemesel s 25 řemeslníky, kteří provádějí svá řemesla, pilnice se třemi funkčními katry, mechanické dílny, vozovna.
Zajímavost: Lis na lněný olej.
Periodika: není vydávána
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 19.4.2016 10:09

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.