14.8.2009

Vzdělávací a kulturní centrum
Maiselova 15 (3. patro)

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
dovolujeme si Vás pozvat na další diskusní fórum Muzeologické komise AMG. Tentokrát nás díky akčnosti Mgr. Dany Veselské přijme pod svou pohostinnou střechu Židovské muzeum v Praze. Budeme se zabývat aktivitami členů komise v loňském a letošním roce, ale hlavně přípravou činnosti na rok 2010. Důležitost našeho jednání umocňuje několik důležitých momentů. Konec října je termín podání žádostí o grant na činnost komise a je třeba se dohodnout, které žádosti komise doporučí k podání, aktualizovat připravované, ale nerealizované projekty. Další podstatnou událostí je blížící se sněm AMG. V neposlední řadě brzy vyprší mandát výboru a bude třeba svolat plenární zasedání MUK, připravit volby do výboru, zhodnotit dosavadní činnost a připravit s ohledem na aktuální stav oboru a možnosti členů MUK strategii činnosti na další tři roky. Jako obvykle jsou i nyní kvůli zdárnému průběhu jednání vítány připomínky a náměty v předstihu, nejlépe mailem, ale protože kolega Pavel Douša se ujal redakce webových stránek komise, je možné diskutovat o aktuálních problémech a zveřejňovat své aktivity i touto formou. Svou účast prosím potvrďte na e-mail i.chovancikova@email.cz nebo i.chovancikova@masaryk.info do 3. 9. 2009.

Program:

10.00 hod.  - zahájení
                     - informace o aktivitách členů komise
                     - příprava činnosti na rok 2010, včetně informací o požadovaných grantech
                     - diskuse o aktuálních tématech, včetně podnětů pro sněm AMG a dalších možnostech činnosti MUK v dalším období
15.00  - předpokládaný konec jednání

Za organizátory Vás zdraví a těší se na Vás