16.7.2014

Memorandum o vzájemné spolupráci mezi českými a slovenskými partnery

Mezi AMG, Radou galerií ČR a Českým výborem ICOM na straně jedné a Zväzom múzeí na Slovensku, Radou galerií Slovenska a Slovenským komitétom ICOM na straně druhé bylo slavnostně podepsáno memorandum o vzájemné spolupráci. Stalo se tak na 24. Valné hromadě Zväzu múzeí na Slovensku, která se konala 9. dubna 2014 v Banské Bystrici. Jeho předmětem je vyjádření společného úsilí partnerů v oblasti spolupráce s cílem zvýšit vzájemnou informovanost, účast na aktivitách partnerů, podpořit realizaci společných projektů a činnost partnerů podle aktuálních potřeb. Partneři mimo jiné doporučí svým členským institucím umožnění bezplatného vstupu (popř. vstupu s výrazně sníženou cenou) do objektů ve správě či majetku členských institucí partnerů pro zaměstnance členských institucí a členy partnerů, a to na základě předložení platného průkazu člena jednotlivých partnerů v pokladně instituce (jedna osoba na jeden předložený průkaz).

Memorandum o vzájemné spolupráci uzavřené mezi českými a slovenskými partnery PDF (99 kB)

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!