22.4.2015

Pozvánka na XI. sněm AMG v Plzni

4.–5. listopadu 2015

Asociace muzeí a galerií ČR připravuje XI. Sněm AMG, který se uskuteční ve dnech 4.–5. listopadu 2015 v prostorách Plzeňského Prazdroje, a. s. v Plzni.

Pozvánka s programem (197 kB)

Plná moc  (31 kB)

Krom voleb do Exekutivy AMG a Revizní komise AMG, bude úkolem Sněmu AMG i schválení novely Stanov AMG, upravených v souladu se změnami Občanského zákoníku v roce 2014, jejíž upravené znění připravila advokátní kancelář JUDr. Libora Vašíčka podle pokynů Exekutivy AMG.
Návrh nových Stanov AMG předkládá Exekutiva AMG členské základně
k diskusi v dostatečném předstihu před samotným jednáním XI. Sněmu AMG.

Návrh znění Stanov AMG k vyjádření členské základny:

Důvodová zpráva  (55 kB)

Průvodní zpráva k důvodům změny stanov (191 kB)

Návrh nových Stanov AMG (130 kB)

Návrh nových Stanov AMG – vyznačené změny (147 kB)

Původní Stanovy AMG (platné od 7. října 2009)  (117 kB)

Pokud budou členské instituce, resp. členové AMG předkládat pozměňovací návrhy k předloženému novému znění Stanov AMG, nechť tak učiní pouze formou návrhu nového či pozměněného paragrafového znění příslušných ustanovení (nikoli jen formou komentáře nebo sdělení, že by příslušný paragraf, či jeho část měl znít jinak, či obsahovat něco jiného). Pozměňovací návrhy bude Sekretariát AMG přijímat pouze ve výše uvedené podobě, aby je mohl předat k posouzení advokátní kanceláři JUDr. Libora Vašíčka, zda jsou v souladu s novým Občanským zákoníkem, příp. dalšími právními předpisy platnými na území České republiky.
Termín pro předkládání pozměňovacích návrhů je stanoven nejpozději do 30. června 2015.

Pokud advokátní kancelář sdělí, že předložený návrh jiného znění některého bodu Stanov AMG není v kolizi s platnými právními předpisy, bude toto znění předloženo Sněmu AMG k hlasování jako možná varianta a do stanov bude zahrnuto sněmem schválené znění. Z výše uvedených důvodů nebude možno předkládat návrhy na změnu stanov ad hoc až na jednání Sněmu AMG.

Děkujeme Vám za spolupráci.

PhDr. Luděk Beneš
předseda AMG

Pozměňovací návrhy k předloženému znění Stanov AMG předkládejte k rukám Anny Komárkové, BBus (Hons), výkonné ředitelky AMG.
Sekretariát Asociace muzeí a galerií České republiky
Jindřišská 901/5, II. schodiště, 110 00  Praha 1 – Nové Město
e-mail: amg@cz-museums.cz

Dostupná fóra

XI. Sněm v Plzni

Pro přístup do fóra se musíte přihlásit.

Vyjádření podpory slovenským kulturním institucím

Přehled přihlášených projektů

Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do max. 31. března 2024

15.–16. října 2024 / Ostrava / Národní zemědělské muzeum Ostrava – Muzeum potravin a zemědělských strojů

Přihlášky do 22. ročníku je možné podávat do 28. února 2024

13. března 2024 od 10.00 hodin (hybridní forma)

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!