6.11.2015

Výsledky XI. Sněmu AMG v Plzni

Ve dnech 4.–5. listopadu 2015 se v Konferenčním a společenském centru Secese v Plzni již pojedenácté sešel její nejvyšší orgán – Sněm AMG. Cílem setkání byla volba nového vedení organizace a příprava koncepcí a strategií AMG na další tříleté období 2016–2018.

Mezi své cíle si AMG zvolila podporu a všestranné zkvalitňování oboru muzejnictví, výraznější roli při tvorbě zákonných norem, aktivizaci své členské základny a zlepšování informačních kanálů pro muzejní instituce, dále podporu oboru muzeologie a dalšího vzdělávání muzejních pracovníků a posílení spolupráce s dalšími partnery, ať již v České republice či v zahraničí. Hlavním cílem AMG je pak zvýšení prestiže muzeí a galerií a oboru muzejnictví v celospolečenském kontextu.

Nové vedení AMG vzešlé z XI. Sněmu AMG:

Členové Exekutivy AMG:

Členové Revizní komise AMG:

Tisková zpráva  (152 kB)

Muzea pro vzdělávání a výzkum

Školení je zdarma a probíhá v Praze a v Brně

Vyjádření podpory slovenským kulturním institucím

Přehled přihlášených projektů

Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do max. 31. března 2024

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!