18.5.2016

Výsledky XIV. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015

Slavnostní předávání cen XIV. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015 se uskutečnilo dne 18. května 2016 ve Smetanově síni v Obecním domě od 16,30 hodin.

Do XIV. ročníku soutěže se přihlásilo celkem 72 muzeí a galerií z celé republiky s 80 soutěžními projekty.

Na webových stránkách soutěže naleznete prezentaci vítězů Gloria musaealis 2015. Přehled je doplněn o videospoty všech nominovaných projektů.

Součástí slavnostního ceremoniálu bylo také vyhlášení I. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku. Výsledky naleznete zde.
Oceněna byla nejenom muzea a galerie, která získala nejvíce hlasů od hlasujících návštěvníků na portále do-muzea.cz, ale byli vylosovaní také tři výherci z řad návštěvníků.
Ti získali zajímavé ceny: knihy oceněné v kategorii Muzejní publikace roku 2015; průkaz AMG na období 1. 7. 2016 – 17. 5. 2017, jež opravňuje ke vstupu do všech 300 členských institucí AMG.

Krátký sestřih slavnostního vyhlášení

Tisková zpráva Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015 (111 kB)
Tisková zpráva Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015 – shrnutí (106 kB)
Tisková zpráva Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015 – výsledky