1.7.2016

Muzeum a změna V / The Museum and Change V – I. cirkulář

Termín I. cirkuláře prodloužen do 31. srpna 2016!!!

Konference Muzeum a změna   Englich Czech

Vliv demografických změn na společenskou roli muzeí

22.–24. listopadu 2016, Národní archiv, Velký konferenční sál

Mezinárodní konference Muzeum a změna V / The Museum and Change V je již pátou příležitostísetkání pracovníků muzeí a galerií, pedagogů, studentů, zástupců dalších paměťových a kulturních institucí, i jejich zřizovatelů. Konferenci pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s dalšími subjekty: Ministerstvo kultury České republiky, Národní archiv, Národní technické muzeum, Český výbor ICOM, Český komitét Modrého štítu, Masarykova univerzita – Mendelovo muzeum a Ústav archeologie a muzeologie Filozofické fakulty, Katedra etnologie a muzeologie Filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy – Geografická sekce.

Ústředním tématem našeho setkání bude problematika vlivu demografických změn na společenskou roli muzeí, a to ve všech oblastech a aspektech muzejní práce. Téma vlivu demografických změn na společenskou roli muzeí bude spojovat pět plánovaných bloků konference.

I. cirkulář (!!prodloužen do 31. srpna 2016!!):
800 Kč / osoba, pro členy a zaměstnance pořadatelů
80 EUR (2 160 Kč) / osoba, pro ostatní účastníky konference
400 Kč / osoba
, pro studenty prezenčního studia na vysokých školách

Přihláška je také ke stažení na zde. Přihlásit se je možné i prostřednictvím online formuláře.
Registrační formuláře budou muzeím zaslány poštou a také prostřednictvím elektronické pošty.

Vyjádření podpory slovenským kulturním institucím

Přehled přihlášených projektů

Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do max. 31. března 2024

15.–16. října 2024 / Ostrava / Národní zemědělské muzeum Ostrava – Muzeum potravin a zemědělských strojů

Přihlášky do 22. ročníku je možné podávat do 28. února 2024

13. března 2024 od 10.00 hodin (hybridní forma)

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!