3.5.2017

Nominace II. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku

Smyslem soutěže Muzeum roku je, aby veřejnost navštěvovala nejen webový portál do-muzea.cz, ale zejména samotná muzea a galerie, jež jsou úžasným prostorem pro setkávání lidí a kde je možné načerpat nejen nové vědomosti, ale strávit také velice příjemný a smysluplný čas.

Ve druhém ročníku soutěže Muzeum roku 2016 byla nominována tato muzea (v abecedním pořadí dle sídla instituce):

Výsledky II. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku budou vyhlášeny v rámci slavnostního předávání Cen Gloria musaealis za rok 2016 ve středu 17. května 2017 od 16,30 hodin v Betlémské kapli v Praze. Ceny si přijdou převzít zástupci tří muzeí a galerií s nejlepším hodnocením. Instituce, která se umístila na prvním místě, bude držitelem titulu nejoblíbenější Muzeum roku 2016 v České republice.

Tisková zpráva (162 kB)