7.3.2018

Výzva k zasílání podkladů – KAMPAŇ „100 OSOBNOSTÍ ČESKÉHO MUZEJNICTVÍ“

Portréty významných osobností našeho oboru

Cílem kampaně je u příležitosti vzpomínaného 100. výročí vzniku samostatného československého státu upozornit na významné osobnosti českého muzejnictví, které stály u jeho počátků či přispěly k pozitivnímu rozvoji, a to jak na národní tak regionální úrovni. Seznam osobností se v první řadě stane podkladem pro zpracování grafického layoutu XVI. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis. V další fázi pak bude využit k prezentaci našeho oboru a k připomenutí možná již zapomenutých nebo v povědomí laické i odborné veřejnosti doposud málo známých lidí. V tomto seznamu se mohou objevit zakladatelé muzeí a muzejních spolků, sběratelé, badatelé, vědci, mecenáši či donátoři ad. Z hlediska časového zařazení se není třeba omezovat pouze na osobnosti působící kolem roku 1918, vždy by však mělo jít o ty významné postavy z oblasti muzejnictví, které již zemřely.

Od muzeí a galerií, které se budou chtít do kampaně zapojit, budeme potřebovat:

Jméno a příjmení osobnosti, její životopisná data, stručný popis působnosti s informacemi vážícími se k dané muzejní instituci či vědnímu oboru.

Portrétní fotografii v dobrém grafickém rozlišení (minimálně 300 dpi) s jednoznačnou identifikací dané osobnosti.

Souhlas s užitím výše uvedených údajů a materiálů pro propagační účely v rámci mediálních kampaní AMG.

Kontaktní osoba: Anna Komárková, BBus (Hons), výkonná ředitelka AMG
E-mail: amg@cz-museums.cz, tel.: +420 224 210 037

Představte v rámci kampaně významnou osobnost, která přispěla k rozvoji či věhlasu právě Vašeho muzea či oboru muzejnictví jako celku!

Těšíme se na Vaše podněty!

Tabulka osobností muzejnictví (39 kB)