27.6.2013

Výstava publikací přihlášených do Národní soutěže muzeí Gloria musaealis v Národní knihovně ČR

1. červenec až 20. srpen 2013

Od 1. července do 20. srpna 2013 se koná výstava nazvaná Muzejní publikace roku aneb Jak šel čas v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis ve Výstavní chodbě v přízemí Národní knihovny ČR, Klementinum 190, Praha 1.

Za 11 let trvání soutěže bylo do kategorie Muzejní publikace roku přihlášeno celkem 296 knih, z nichž bylo 42 oceněno. Vystaveny jsou vítězné publikace ze všech ročníků soutěže od jejího založení, tedy od roku 2002, a všechny přihlášené publikace do loňského XI. ročníku soutěže 2012.

Plakát  (137 kB)

Foto: E. Hodíková, NKP

Vyjádření podpory slovenským kulturním institucím

Přehled přihlášených projektů

Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do max. 31. března 2024

15.–16. října 2024 / Ostrava / Národní zemědělské muzeum Ostrava – Muzeum potravin a zemědělských strojů

Přihlášky do 22. ročníku je možné podávat do 28. února 2024

13. března 2024 od 10.00 hodin (hybridní forma)

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!