9.7.2018

Výstava "Milování v přírodě: průvodce intimním životem zvířat"

Vlastivědné muzeum v Olomouci

Výstava podává ucelený přehled o způsobech rozmnožování zvířat a vysvětluje i výhody a nevýhody jednotlivých rozmnožovacích strategií a tedy důvody, které vedly k jejich evoluci. Jádrem výstavy jsou kvalitní fotografie a sbírkové předměty doplněné vysvětlujícím textem, který je založen na nejnovějších vědeckých poznatcích. Vysoká je tedy jak informační, tak i estetická hodnota výstavy. Výstava je však také pojata zábavnou formou. Je zde řada hravých prvků, které mají návštěvníka zaujmout a pobavit, ale zároveň i poučit. Návštěvníci si třeba mohou v části výstavy věnované námluvám u zvířat sestavit profil svého ideálního partnera anebo si na interaktivní obrazovce vyzkoušet výběr partnera podle jeho tváře s následujícím vysvětlením, jaké vlastnosti se na lidských tvářích mohou projevovat. Zaposlouchat se mohou do různých zvířecích písní lásky, dále zkusit odhadnout, kdo z dvojice zvířat je samec a kdo samice, nebo jen pozorovat dvoření u ryb či životní projevy brouků, hlemýžďů a strašilek. Další možností je vyfotit se v kůži lva a lvice nebo si zazávodit s modely spermií o to, která oplodní vajíčko a zda se tedy narodí chlapeček nebo holčička.

Informace k výstavě (17 kB)
Fotografická příloha (2 MB)