16.1.2017

Národní muzeum vydalo novou publikaci Kapesní průvodce po muzeu a muzejnictví

Národní muzeum vydalo novou publikaci Jiřího Žalmana nazvanou Kapesní průvodce po muzeu a muzejnictví.

Anotace knihy:
Zkušený autor, celoživotní muzejní praktik i teoretik a organizátor i pedagog, přichází se sumarizující příručkou, která každého zájemce o muzea, muzeologii a muzejnictví provede muzejní praxí i vzpomínkami na poslední půlstoletí v ní. Text má formu fiktivního rozhovoru Jiřího Žalmana s muzejní elévkou a doprovází jej humorné ilustrace Kateřiny Perglové. Čtivou formou shrnuje poznatky, které autor předložil již ve svých Příručkách muzejníkových, zaměřuje se na praktické otázky či problémy a jejich řešení.
Základní tematické rozdělení publikace:

·       o smyslu muzea, o sbírkách muzejní povahy, jejich tvorbě a ochraně

·       o správě sbírek muzejní povahy

·       o komunikaci muzea s veřejností, o práci s návštěvníky a „nenávštěvníky“

·       o řízení (nejen) muzeí a galerií

·       o půlstoletí s českým muzejnictvím

ISBN 978-80-7036-504-5
Vazba V8 šitá, kulatý hřbet, matné lamino, parciální lak, 130 x 210 mm, 248 stran.