23.4.2012

Národní archiv představí veřejnosti dokončené digitalizační projekty

9. května 2012, Praha

Prezentace digitalizačních projektů Národního archivu proběhne dne 9. května 2012 od 14. hodin v přednáškovém sále Národního archivu, Archivní 4, Praha 4.

V průběhu uplynulých několika let byly digitalizovány významné archivní soubory – Policejní ředitelství, Praha – konskripce; Státní tajemník u říšského protektora v Čechách a na Moravě a Fotoarchiv K.  H. Franka. Většina z nich je veřejnosti přístupna přímo z webových stránek Národního archivu (www.badatelna.cz ) nebo prostřednictvím intranetu v badatelnách. Veřejnost bude informována o tom, jak lze digitální reprodukce archiválií efektivně využívat, vzájemně doplňovat a získat tak komplexní informace – písemné, obrazové a také zvukové.
Kromě uvedených digitalizačních projektů spolupracuje Národní archiv na digitalizaci listin a matrik, další digitální reprodukce archiválií jsou zpřístupněny prostřednictvím „spřátelených“ portálů. Součástí prezentace bude také informace o projektech, které právě probíhají.

Pozvánka  Dokument Word (30 kB)

14.-15. listopadu 2012, Plzeň

17. ledna 2013, Kutná Hora