Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
14.4.2016

Muzeum Vysočiny Třebíč bylo nominováno na cenu EMYA 2016

Muzeum Vysočiny Třebíč získalo nominaci na cenu EMYA (European Museum of the Year Award).

Cena EMYA je vyhlašována Evropským muzejním fórem pod záštitou Rady Evropy a jejím hlavním cílem je ocenit inovativní procesy v evropském muzejnictví. Vyhlášení výsledků již 39. ročníku mezinárodní soutěže EMYA 2016 proběhlo letos 6. až 10. dubna ve Španělsku. Účastníky této akce hostila města San Sebastiano a Tolosa, zasazená v krásné baskické přírodě na břehu Atlantického oceánu. O titul Evropské muzeum roku 2016 se ve finále ucházelo 49 muzeí nominovaných do soutěže z celé Evropy, mezi nimi jako jediný zástupce z České republiky i Muzeum Vysočiny Třebíč.

Tisková zpráva (315 kB)

Nominační certifikát (1 MB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás