Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
20.1.2017

Studijní obor pro budoucí pracovníky muzeí a galerií, památkové péče, znalce v oborech výtvarného umění – Starožitník, antikvář a galerista

Střední odborná škola uměleckořemeslná, s. r. o., nabízí studijní obor pro budoucí pracovníky muzeí a galerií, památkové péče, znalce v oborech výtvarného umění – Starožitník, antikvář a galerista.

Středoškolské vzdělání s maturitou se zaměřením na kulturní dědictví a současnou kulturu: techniky různých řemesel a výtvarné techniky, znalectví, sběratelství, památkovou péči, staré tisky a knihy, ale i moderní volné i užité umění a design, na práci se starožitnostmi, v depozitáři, památkových objektech – to vše je zastřešeno znalostmi z dějin umění.

Charakteristika vzdělávacího programu (222 kB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás