Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
15.5.2017

Hands on! v Plzni na téma Future in Children´s Hands

11.–14. řijna 2017, Plzeň, Písek, Praha

Mezinárodní konference Hands On! International Association of Children in Museums – 11. konference na téma Budoucnost v rukách dětí. Neformální vzdělávání jako nástroj sociální změny se uskuteční ve dnech 10.–14. října 2017 (Plzeň, Písek, Praha). Hands On! se dlouhodobě zabývá zvyšováním povědomí veřejnosti o hodnotě a potenciálu dětských návštěvníků a prezentace kulturních institucí jako míst neformálního vzdělávání. Česká republika tak bude poprvé hostit přední odborníky v oblasti pedagogiky a psychologie zaměřené na neformální mimoškolní edukaci. Konference je plánována jako putovní (v Plzni, v Písku a v Praze), probíhat bude v angličtině se simultánním tlumočením hlavních programových bodů do češtiny.

Témata konferenčních bloků jsou: Technologie a humanita, Vzdělávání srdce, Muzea a galerie jako místa sociální angažovanosti. V této chvíli je sestavován program konference.

Pro členy AMG se podařilo vyjednat snížený konferenční poplatek ve výši 100 EUR – je ale nutné registrovat se na konferenci do stanoveného termínu, tj. do 23. června 2017!

Pro členy i nečleny Hands On! jsou poplatky mnohonásobně vyšší.

Pro registraci kontaktujte Sladovnu Písek – zde.

17.–18. 5. 2018 v Muzeu města Ústí nad Labem. Termín přihlášek je do 31. ledna 2018.

9. listopadu 2017, Ministerstvo kultury, Maltézské nám. 1, Praha 1, zasedací místnost „Konírna“

16.–18. října 2017

20. 9.–6. 12.2017, Praha a Brno

28.–30. září 2017, Dubrovník

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás