Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
15.5.2017

Hands on! v Plzni na téma Future in Children´s Hands

11.–14. řijna 2017, Plzeň, Písek, Praha

Mezinárodní konference Hands On! International Association of Children in Museums – 11. konference na téma Budoucnost v rukách dětí. Neformální vzdělávání jako nástroj sociální změny se uskuteční ve dnech 10.–14. října 2017 (Plzeň, Písek, Praha). Hands On! se dlouhodobě zabývá zvyšováním povědomí veřejnosti o hodnotě a potenciálu dětských návštěvníků a prezentace kulturních institucí jako míst neformálního vzdělávání. Česká republika tak bude poprvé hostit přední odborníky v oblasti pedagogiky a psychologie zaměřené na neformální mimoškolní edukaci. Konference je plánována jako putovní (v Plzni, v Písku a v Praze), probíhat bude v angličtině se simultánním tlumočením hlavních programových bodů do češtiny.

Témata konferenčních bloků jsou: Technologie a humanita, Vzdělávání srdce, Muzea a galerie jako místa sociální angažovanosti. V této chvíli je sestavován program konference.

Pro členy AMG se podařilo vyjednat snížený konferenční poplatek ve výši 100 EUR – je ale nutné registrovat se na konferenci do stanoveného termínu, tj. do 23. června 2017!

Pro členy i nečleny Hands On! jsou poplatky mnohonásobně vyšší.

Pro registraci kontaktujte Sladovnu Písek – zde.

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás