Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
15.5.2017

VACuM (Visegrad Academy of Cultural Management) představuje dvouletý vzdělávací projekt

Termín uzávěrky: 15. června 2017

VACuM (Visegrad Academy of Cultural Management) představuje dvouletý vzdělávací a školicí projekt určený pro mladé profesionály (kulturní manažery) působící v kulturní oblasti zemí V4 (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) a zemí Východního partnerství (Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie, Moldavsko, Ukrajina).

Mezi přednášejícími budou velká jména evropské a světové kulturní politiky, například Jean Pierre Deru, Milena Dragičević-Šešić, Franco Bianchini či Bob Palmer.

Za Českou republiku budou vybráni dva uchazeči a dva náhradníci.

Termín uzávěrky je 15. 6. 2017.

Projekt pořádá Willa Decjusza (Polsko, Krakov) ve spolupráci s Association Marcel Hicter (Belgie, Brusel); partnerem projektu za Českou republiku je Institut umění − Divadelní ústav (IDU). První ročník se uskutečnil v letech 2014/2015.

Veškeré informace najdete na vacum.eu a zde.

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás