Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
15.5.2017

VACuM (Visegrad Academy of Cultural Management) představuje dvouletý vzdělávací projekt

Termín uzávěrky: 15. června 2017

VACuM (Visegrad Academy of Cultural Management) představuje dvouletý vzdělávací a školicí projekt určený pro mladé profesionály (kulturní manažery) působící v kulturní oblasti zemí V4 (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) a zemí Východního partnerství (Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie, Moldavsko, Ukrajina).

Mezi přednášejícími budou velká jména evropské a světové kulturní politiky, například Jean Pierre Deru, Milena Dragičević-Šešić, Franco Bianchini či Bob Palmer.

Za Českou republiku budou vybráni dva uchazeči a dva náhradníci.

Termín uzávěrky je 15. 6. 2017.

Projekt pořádá Willa Decjusza (Polsko, Krakov) ve spolupráci s Association Marcel Hicter (Belgie, Brusel); partnerem projektu za Českou republiku je Institut umění − Divadelní ústav (IDU). První ročník se uskutečnil v letech 2014/2015.

Veškeré informace najdete na vacum.eu a zde.

17.–18. 5. 2018 v Muzeu města Ústí nad Labem. Termín přihlášek je do 31. ledna 2018.

9. listopadu 2017, Ministerstvo kultury, Maltézské nám. 1, Praha 1, zasedací místnost „Konírna“

16.–18. října 2017

20. 9.–6. 12.2017, Praha a Brno

28.–30. září 2017, Dubrovník

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás