Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
8.6.2017

11. Mezinárodní konference Hands On! na téma Budoucnost v rukách dětí — Neformální vzdělávání jako nástroj sociální změny

10.–14. října 2017 (Plzeň, Písek, Praha)

11. mezinárodní konference asociace Hands On! International Association of Children in Museums (HO) je plánována jako putovní (v Plzni, v Písku a v Praze).

Účastníci získají možnost zapojit se do mezinárodní sítě kulturních institucí pracujících s dětmi — najít nejen inspiraci, ale také partnery pro mezinárodní projekty či možnosti výměny zkušeností nebo stáže.

Konference bude probíhat v angličtině, se simultánním tlumočením hlavních programových bodů do češtiny.

Výzva (229 kB)

Přihlášení na konferenci:

Vyplněné přihlášky zasílejte s označením „Hans On!“ na adresu: Sladovna Písek o. p. s., Velké náměstí 113, 397 01 Písek, nebo na e-mail: marketing@sladovna.cz. Obdržíte potvrzení o přijetí přihlášky.

Přihláška (672 kB)

Pro české a slovenské účastníky je dohodnutá speciální nabídka. Zájemci z České a Slovenské republiky mají snížený konferenční poplatek na 100 eur (za jednoho účastníka). Platit lze také v Kč (přepočteno aktuálním kurzem ČNB). Bude rovněž možné zúčastnit se pouze jednoho konferenčního dne (poplatek za jeden den 50 eur). Ostatní účastníci hradí poplatek ve výši 300–700 eur.

Bankovní spojení (ČSOB):
Pro platby v eurech (100 eur): č. ú.: 263452527/0300; BIC: CEKOCZPP; IBAN: CZ78 0300 0000 0002 5345 2527
Pro platby v Kč (2700 Kč): č. ú.: 218699838/0300
K identifikaci platby uveďte jako variabilní symbol IČ instituce a do poznámky: HANDSON a JMÉNO ÚČASTNÍKA KONFERENCE.

Asociace sdružuje významné i menší organizace ze 45 zemí světa. Dlouhodobým cílem HO! je zvyšování povědomí veřejnosti o hodnotě a potenciálu dětských návštěvníků. Nejdůležitější akcí je odborná mezinárodní konference zaměřená na muzejní (galerijní) pedagogiku a neformální vzdělávání. Konference se konají v evropských metropolích a jedná se vždy o prestižní akce se záštitou představitelů jednotlivých států – v roce 2013 konferenci ve Stockholmu osobně zahajovala švédská královna Silvie a výroční, desátou konferenci s názvem „Amsterdam 2015: Touch and Learn 2015“, zahájila královna Máxima Nizozemská.

Informace (740 kB)

Ubytování v Plzni (207 kB)
Ubytování v Praze (237 kB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás