Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
28.6.2017

7. Mezinárodní sympozium rytého skla v Kamenickém Šenově

Termín pro registraci k aktivní účasti je do 30. června 2017

7. mezinárodního sympozium rytého skla 2017 se koná v termínu 11.–17. září 2017. Na akci se bude podílet téměř dvě desítky výtvarníků domácích a především z celé Evropy a USA, pro něž je účast na sympoziu vysoce prestižní záležitostí. Součástí sympozia jsou rovněž sekce studentská a řemeslná, určená pro rytce skla.

Sympozium je určeno k propagaci tradice českého sklářství doma i v zahraničí a především k povzbuzení zájmu o ryté sklo jako velmi specifickou technologii typickou pro severočeské sklářství a především pro Kamenickošenovsko.

Letošní ročník je rozčleněn do sekcí:
Mezinárodní rytecké sympozium (55 kB)
Studentská sekce Mezinárodního ryteckého sympozia (15 kB)
Teoretické sympozium rytého skla  (69 kB)

V rámci sympozia mají umělci možnost aktivní demonstrace své umělecké a řemeslné dovednosti. Organizátoři umožní zasednout k vyhrazenému ryteckému stroji nebo stolu a předvést svůj styl práce, postupy a výsledky. Bohužel jsme ve specifickém vybavení nutném k vaší práci omezeni. Pokud specifické vybavení potřebujete, přivezte si jej, prosím, s sebou. Místo a přesné termíny budou specifikovány před zahájením sympozia dle zájmu účastníků. Předpokládá se divácký zájem především v odpoledních hodinách a ve dnech určených dalšími doprovodnými akcemi pro diváky (čtvrtek odpoledne – sobota).

Doprovodný program:
Fair & Trade (15 kB)
Workshopy (15 kB)
Den skla a světla
Městské slavnosti

Přihlášky:
Přihláška na sympozium (260 kB)
Přihláška k aktivní účasti (205 kB)
Přihláška do teoretické sekce (180 kB)
Přihláška na veletrh Fair&Trade (243 kB)
Přihláška na workshopy (170 kB)

17.–18. 5. 2018 v Muzeu města Ústí nad Labem. Termín přihlášek je do 31. ledna 2018.

9. listopadu 2017, Ministerstvo kultury, Maltézské nám. 1, Praha 1, zasedací místnost „Konírna“

16.–18. října 2017

20. 9.–6. 12.2017, Praha a Brno

28.–30. září 2017, Dubrovník

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás