Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
28.6.2017

7. Mezinárodní sympozium rytého skla v Kamenickém Šenově

Termín pro registraci k aktivní účasti je do 30. června 2017


7. mezinárodního sympozium rytého skla 2017 se koná v termínu 11.–17. září 2017. Na akci se bude podílet téměř dvě desítky výtvarníků domácích a především z celé Evropy a USA, pro něž je účast na sympoziu vysoce prestižní záležitostí. Součástí sympozia jsou rovněž sekce studentská a řemeslná, určená pro rytce skla.

Sympozium je určeno k propagaci tradice českého sklářství doma i v zahraničí a především k povzbuzení zájmu o ryté sklo jako velmi specifickou technologii typickou pro severočeské sklářství a především pro Kamenickošenovsko.

Letošní ročník je rozčleněn do sekcí:
Mezinárodní rytecké sympozium (55 kB)
Studentská sekce Mezinárodního ryteckého sympozia (15 kB)
Teoretické sympozium rytého skla  (69 kB)

V rámci sympozia mají umělci možnost aktivní demonstrace své umělecké a řemeslné dovednosti. Organizátoři umožní zasednout k vyhrazenému ryteckému stroji nebo stolu a předvést svůj styl práce, postupy a výsledky. Bohužel jsme ve specifickém vybavení nutném k vaší práci omezeni. Pokud specifické vybavení potřebujete, přivezte si jej, prosím, s sebou. Místo a přesné termíny budou specifikovány před zahájením sympozia dle zájmu účastníků. Předpokládá se divácký zájem především v odpoledních hodinách a ve dnech určených dalšími doprovodnými akcemi pro diváky (čtvrtek odpoledne – sobota).

Doprovodný program: 
Fair & Trade (15 kB)
Workshopy (15 kB)
Den skla a světla
Městské slavnosti

Přihlášky:
Přihláška na sympozium (260 kB)
Přihláška k aktivní účasti (205 kB)
Přihláška do teoretické sekce (180 kB)
Přihláška na veletrh Fair&Trade (243 kB)
Přihláška na workshopy (170 kB)

 

 

 

Zpět

nahoru

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás