Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
7.7.2017

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru zve na sympozium Porézní hranice

12.–14. října 2017

Mezinárodní oborová výstava Pražské Quadrenniale scénografie a divadelního prostoru slaví letos 50 let od konání prvního ročníku. Při této příležitosti vyzvalo kurátory, divadelní profesionály, scénografy, pedagogy a teoretiky z celého světa, aby se během třídenního sympozia podělili o své myšlenky a názory na osvojování národních hodnot a identit.

Jednotliví mluvčí se budou zamýšlet nad vývojem kurátorských záměrů současných bienále, trienále a quadriennale. Čím se od sebe liší a co je naopak přibližuje?  Co v současné době obnáší příprava národních výstav v kontextu mezinárodního setkání a co pojem „národní výstava“ vlastně znamená?

Více informací o registraci, přednášejících i programu najdete na webu.

Plakát (130 kB)

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás