Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
7.7.2017

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru zve na sympozium Porézní hranice

12.–14. října 2017

Mezinárodní oborová výstava Pražské Quadrenniale scénografie a divadelního prostoru slaví letos 50 let od konání prvního ročníku. Při této příležitosti vyzvalo kurátory, divadelní profesionály, scénografy, pedagogy a teoretiky z celého světa, aby se během třídenního sympozia podělili o své myšlenky a názory na osvojování národních hodnot a identit.

Jednotliví mluvčí se budou zamýšlet nad vývojem kurátorských záměrů současných bienále, trienále a quadriennale. Čím se od sebe liší a co je naopak přibližuje?  Co v současné době obnáší příprava národních výstav v kontextu mezinárodního setkání a co pojem „národní výstava“ vlastně znamená?

Více informací o registraci, přednášejících i programu najdete na webu.

Plakát (130 kB)

17.–18. 5. 2018 v Muzeu města Ústí nad Labem. Termín přihlášek je do 31. ledna 2018.

9. listopadu 2017, Ministerstvo kultury, Maltézské nám. 1, Praha 1, zasedací místnost „Konírna“

16.–18. října 2017

20. 9.–6. 12.2017, Praha a Brno

28.–30. září 2017, Dubrovník

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás