Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
15.2.2018

Seminář pro pedagogy "Židé, dějiny a kultura" pořádá Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze

Termín: I. blok ve dnech 5.–6. března 2018, II. blok ve dnech 12.–13. dubna 2018

Seminář, akreditovaný MŠMT, je rozdělen do dvou tematických bloků a účastníci se v něm podrobně seznámí s dějinami a židovskými tradicemi a zvyky (blok I) a problematikou holocaustu, antisemitismu a státu Izrael (blok II).

Z obou bloků je možné si vybrat jen jeden a absolvovat jen jednu část semináře.

Místo konání: Oddělení pro vzdělávání a kulturu, Maiselova 15, Praha 1

I. blok: 5.–6. března 2018
II. blok: 12.–13. dubna 2018

Veškeré aktivity v rámci semináře jsou zdarma.

Program zahrnuje také komentovanou prohlídku expozic židovského muzea, Starého židovského hřbitova a Nového židovského hřbitova.

Program semináře (174 kB)

V létě 2018 (pravděpodobně srpen) bude probíhat také jednodenní nadstavbový seminář pro absolventy kurzu.

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás