Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
22.3.2018

Galerie moderního umění v Hradci Králové pořádá odbornou konferenci na téma „Na bojištích I. světové války …“

Uzávěrka podání přihlášek je 2. dubna 2018

Konference se uskuteční u příležitosti připomenutí 100. výročí založení Československa a jako doprovodná akce výstavy uměleckých děl malíře ruských legií Jindřicha Vlčka (1885–1968).

Vítány jsou konferenční příspěvky reflektující tématiku I. světové války, československých legií v Rusku, Itálii, Francii a životních osudů legionářů z pohledu historického, uměleckého i umělecko-historického. Velkým přínosem pro konferenci mohou být příspěvky zaměřené na tvorbu výtvarných umělců působících v československých legiích.

Anotace svých příspěvků v rozsahu 1000–2000 znaků zasílejte emailem na adresu: odborne@galeriehk.cz.
Příspěvky zveřejněné na konferenci budou publikovány v elektronickém sborníku.

Kontakt: Mgr. et Mgr. Klára Zářecká, Ph.D., tel.: +420 727 806 972, e-mail: odborne@galeriehk.cz, Galerie moderního umění, Velké náměstí 139/140, Hradec Králové

Pozvánka (958 kB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás