Členové Etnografické komise

Počet členů komise: 56 institucí (97 zaměstnanců), 9 individuální členové AMG


Členské instituce

Blovice
Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Bojkovice
Muzeum Bojkovska, p. o.

Brno 
Moravské zemské muzeum
Muzeum romské kultury, s. p. o.
Technické muzeum v Brně

Břeclav
Městské muzeum a galerie Břeclav, p. o.

Bystřice pod Hostýnem
Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem

České Budějovice
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Český Krumlov
Regionální muzeum v Českém Krumlově

Český Těšín 
Muzeum Těšínska, příspěvková organizace

Frýdek-Místek 
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, příspěvková organizace

Havlíčkův Brod
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, p. o.

Hlinsko v Čechách 
NPÚ UOP v Pardubicích, Soubor lidových staveb Vysočina

Hodonín 
Masarykovo muzeum v Hodoníně, příspěvková organizace

Hradec Králové 
Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Hustopeče
Městské muzeum a galerie

Cheb 
Muzeum Cheb, p. o. Karlovarského kraje

Chomutov 
Oblastní muzeum v Chomutově, příspěvková organizace

Jihlava 
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace

Jindřichův Hradec 
Muzeum Jindřichohradecka

Klatovy IV
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech

Kolín
Regionální muzeum v Kolíně

Kopřivnice
Regionální muzeum v Kopřivnici, o. p. s.

Kroměříž
Muzeum Kroměřížska, p. o.

Kutná Hora 
České muzeum stříbra, p. o.

Liberec 
Severočeské muzeum v Liberci, příspěvková organizace

Litomyšl 
Regionální muzeum v Litomyšli

Mariánská Týnice – Kralovice 
Muzeum a galerie severního Plzeňska

Mělník 
Regionální muzeum Mělník, p. o.

Mikulov na Moravě
Regionální muzeum v Mikulově, p. o.

Mladá Boleslav 
Muzeum Mladoboleslavska

Most 
Oblastní muzeum v Mostě, příspěvková organizace

Napajedla
Muzeum Napajedla

Nový Jičín 
Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace

Olomouc 
Vlastivědné muzeum v Olomouci

Ostrava
Ostravské muzeum, p. o.

Plzeň 
Pivovarské muzeum v Plzni
Západočeské muzeum v Plzni
Západočeské muzeum v Plzni – Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech

Praha
Muzeum hlavního města Prahy

Prostějov
Muzeum Prostějovska v Prostějově, p. o.

Předklášteří
Muzeum Brněnska, p. o.

Roztoky u Prahy 
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, p. o.

Rožnov pod Radhoštěm 
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, národní kulturní památka

Říčany 
Muzeum Říčany, p. o.

Strážnice 
Národní ústav lidové kultury – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Šumperk 
Vlastivědné muzeum v Šumperku, příspěvková organizace

Tábor
Husitské muzeum v Táboře

Teplice 
Regionální muzeum v Teplicích, příspěvková organizace

Třebechovice pod Orebem 
Třebechovické muzeum betlémů

Třebíč 
Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace

Uherské Hradiště
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti
Park Rochus, o. p. s. – Muzeum v přírodě Rochus

Velká Bíteš 
Městské muzeum ve Velké Bíteši

Vrchlabí 
Správa KRNAP, Krkonošské muzeum – Augustiniánský klášter

Vyškov 
Muzeum Vyškovska, příspěvková organizace

Zlín
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, příspěvková organizace

Znojmo
Jihomoravské muzeum ve Znojmě, příspěvková organizace

 

Členové komise – zaměstnanci členských muzeí

PhDr. Marie Baďuříková
Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace

Mgr. Taťána Bártová Pavelková
Muzeum romské kultury

PhDr. Helena Beránková  
Moravské zemské muzeum

PhDr. Jan Blahůšek, Ph.D.
Park Rochus, o. p. s. – Muzeum v přírodě Rochus

Ing. Ludmila Březinová
Muzeum Těšínska, příspěvková organizace

Mgr. Zuzana Čermáková, Ph.D.
Husitské muzeum v Táboře

Mgr. Naděžda Černá  
Regionální muzeum Mělník

Mgr. Michal Červenka
Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Mgr. Petr Číhal
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Mgr. Lenka Drápalová
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, národní kulturní památka

PhDr. Hana Dvořáková  
Moravské zemské muzeum

Mgr. Jiří Fák  
Muzeum a galerie severního Plzeňska

Mgr. Marie Gilbertová
Technické muzeum v Brně

Mgr. Alice Glaserová
Regionální muzeum v Českém Krumlově

Mgr. Tomáš Gronský  
Masarykovo muzeum v Hodoníně, příspěvková organizace

Mgr. Tomáš Hamrlík
Muzeum Bojkovska, p. o.

Mgr. Eva Hamrlíková
Muzeum Bojkovska, p. o.

Mgr. Lenka Havlíková
Národní ústav lidové kultury

Mgr. Jan Hirsch 
Oblastní muzeum v Chomutově, příspěvková organizace

Mgr. Markéta Hnilicová
Muzeum Kroměřížska, p. o.

Mgr. Vendula Hnojská
Pivovarské muzeum v Plzni

Mgr. Eva Hovorková 
Muzeum Těšínska, příspěvková organizace

Mgr. Veronika Hrbáčková 
Vlastivědné muzeum v Olomouci

Mgr. Petra Hrbáčová
Národní ústav lidové kultury – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Mgr. Denisa Hrůzková  
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, národní kulturní památka

Mgr. Michal Chmelenský
Západočeské muzeum v Plzni – Národopisné muzeum Plzeňska

Mgr. Irena Chovančíková
Masarykovo muzeum v Hodoníně, p. o.

Mgr. Alena Jindrová
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, p. o.

PhDr. Božena Kabelíková  
Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace

Mgr. Jan Káčer
Park Rochus, o. p. s.

PhDr. Alena Kalinová  
Moravské zemské muzeum

Mgr. Alexandra Khadka
Jihočeská muzeum v Českých Budějovicích

Bc. Hana Klimešová
Regionální muzeum v Litomyšli

Mgr. Marta Kondrová
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Mgr. Jana Koštuříková
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, p. o.

Mgr. Tereza Kovaříková
Muzeum Napajedla

Ing. Šárka Kramolišová
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Mgr. Bohunka Krámská  
Severočeské muzeum v Liberci, příspěvková organizace

Bc. Martina Krátká
Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech

PhDr. Ivana Kubečková 
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

PhDr. Zdeňka Kubíková  
České muzeum stříbra

Mgr. Lenka Kučerová  
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, národní kulturní památka

Mgr. Mária Kudelová  
Vlastivědné muzeum v Šumperku, příspěvková organizace

Bc. Lucie Libicherová
Muzeum Brněnska, p. o.

Mgr. Jiří Mačuda
Jihomoravské muzeum ve Znojmě, příspěvková organizace

PhDr. Marie Maderová
Západočeské muzeum v Plzni, p. o.

Mgr. Václava Vondrovská
Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech

Mgr. Taťjana Martonová
Masarykovo muzeum v Hodoníně, příspěvková organizace, pobočka Vlastivědné muzeum Kyjov

Mgr. Edita Mauermannová  
Muzeum Mladoboleslavska

Mgr. Petra Minářová
Muzeum Vyškovska

Mgr. Eva Nedělníková
Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem

PhDr. Dana Nováková  
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace 

PhDr. Lenka Nováková  
Moravské zemské muzeum

Mgr. Martin Novotný, Ph.D.
Národní ústav lidové kultury ve Strážnici

Mgr. Jiří Ondra
Muzeum Prostějovska v Prostějově, p. o.

PhDr. Vlasta Ondrušová  
Národní ústav lidové kultury – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Mgr. Radka Oudová
Muzeum hlavního města Prahy

Mgr. Markéta Palowská
Ostravské muzeum, p. o.

PhDr. Jarmila Pechová  
Moravské zemské muzeum

Mgr. Kateřina Peková
Muzeum Beskyd Frýdek – Místek, p. o.

PhDr. Blanka Petráková  
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, příspěvková organizace

Mgr. Klára Pilíková
Městské muzeum Říčany, p. o.

Mgr. Pavla Platošová
Muzeum Beskyd Frýdek – Místek, p. o.

Mgr. Simona Pracná
Muzeum Brněnska, p. o.

Mgr. Šárka Prokešová
Městské muzeum a galerie

PhDr. Alena Prudká  
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, příspěvková organizace

Mgr. Dana Přenosilová  
Národní muzeum

Mgr. Eva Románková
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Mgr. Ivana Sieberová  
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech

Mgr. Jana Slámová
Západočeské muzeum v Plzni – Národopisné muzeum Plzeňska

Mgr. Gabriela Směřičková
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Mgr. Luboš Smolík
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, p. o.

Silva Smutná
Muzeum Vysočiny Třebíč, p. o.

PhDr. Zita Suchánková
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Mgr. Barbora Svobodová
Muzeum Brněnska, p. o.

Mgr. Ondřej Šalek
Regionální muzeum v Kopřivnici, o. p. s.

Mgr. Martin Šimša 
Národní ústav lidové kultury – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Mgr. Josef Šuba
Regionální muzeum v Mikulově, p. o.

Mgr. Jana Tichá 
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, národní kulturní památka

Mgr. Eva Tomášová
Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace

PhDr. Vít Trachtulec  
Masarykovo muzeum v Hodoníně, příspěvková organizace

Mgr. Josef Urban
Vlastivědné muzeum v Olomouci

PhDr. Eva Večerková, CSc. 
Moravské zemské muzeum

Mgr. Jana Viktorínová
Muzeum hlavního města Prahy

Mgr. Martina Vlčková
Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Mgr. Lenka Vlková
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

PhDr. Ilona Vojancová  
NPÚ UOP v Pardubicích, Soubor lidových staveb Vysočina

PhDr. Ivana Votroubková  
Krajské muzeum Karlovarského kraje, příspěvková organizace

Bc. Olga Vránková
Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Mgr. Alexandra Zvonařová  
Muzeum Jindřichohradecka  


Členové komise – individuální členové AMG

PhDr. Jana Beránková
individuální členka AMG

Mgr. Olga Floriánová
individuální členka AMG

PhDr. Romana Habartová
individuální členka AMG

PhDr. Vanda Jiřikovská, CSc. 
individuální členka AMG

PhDr. Věra Kovářů
individuální členka AMG

PhDr. Marie Maderová
individuální členka AMG

PhDr. Ivan Plánka
individuální člen AMG

ak. soch. Jitka Kateřina Trčková
individuální členka AMG

Jiřina Veselská
individuální členka AMG

nahoru