Prezentace vítězů III. ročníku soutěže Muzeum roku 2017

Slavnostní vyhlášení III. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku se uskutečnilo v rámci slavnostního ceremoniálu Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2017 ve čtvrtek 17. května 2018 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Prezentace výsledků XVI. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2017 naleznete zde.

Hodnocení probíhalo na návštěvnickém portálu do-muzea.cz.

Pořadí oceněných institucí za nejlepší hodnocení návštěvníků:

Cena Muzeum roku

Regionální muzeum Mělník, p. o.

Městské muzeum Žamberk

Regionální muzeum Mělník, p. o. – Skalní obydlí ve Lhotce u Mělníka

Výherci z řad návštěvníků, kteří se aktivně zapojili do hodnocení na portálu do-muzea.cz, získali hodnotné ceny: publikace oceněné na prvních třech místech v kategorii Muzejní publikace 2017; průkaz AMG s platnostní na jeden rok, který opravňuje k volnému vstupu do všech 300 členských institucí AMG.

III. ročník Muzeum roku 2017 (164 kB)
Novinky slavnostního ceremoniálu XVI. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis (112 kB)