Rok 2016 se nese v duchu Karla IV., od jehož narození uplyne 14. května sedm set let.

Kulturní, akademické a vědecké instituce připravují široké spektrum aktivit od tematických výstav po speciálních prohlídky a akce v památkách vztahujících se k osobnosti císaře. Příznivci historie, umění, architektonických památek, hudby, ale také studenti a odborná veřejnost se mohou těšit na celou řadu aktivit, které připravují kulturní instituce ve spolupráci s dalšími veřejnými sekcemi. Výročí narození Karla IV., významné postavy českých a evropských dějin, je zařazené mezi světová výročí UNESCO.

U příležitosti výročí je pro návštěvníky veřejných kulturních institucí spuštěno několik webových portálů: karlovapraha.cz, otecvlasti.eu, carolusquartus.eu, karel700.cuni.cz. Národní galerie připravila speciálně k výstavě Císař Karel IV. 1316–2016 nový webový portál k700.cz.

Ve zpracovaném přehledu naleznete základní informace o 203 akcích v 61 městech a obcích na základě podkladů zaslaných muzei a galeriemi.

Přehled akcí dle krajů:

Hlavní město Praha