ČR / Hlavní město Praha / Praha / Praha 7 /

Kalendář akcí nahoru

Datum konáníAkceDruh
15. 2. 2024 – 2. 6. 2024Luděk Marold pro Fliegende BlätterVýstavy
15. 2. 2024 – 2. 6. 2024Antonín Karel Balzer: Krkonošsko-adršpašský cyklusVýstavy
22. 3. 2024 – 8. 9. 2024Filomena Borecká: Dech tichých myšlenekVýstavy
Dukelských hrdinů 47, Praha 7, 170 00
E-mail: info.smsu@ngprague.cz
Poslední aktualizace: 2015
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: Stálá expozice umění 20. a 21. století. Seznamuje s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí. Najdete zde práce klíčových autorů českého výtvarného umění v monografických profilech nebo ve výběru stěžejních děl, ale také práce autorů zahraničních. Obraz doby dokreslují ukázky architektury, nábytku, uměleckého řemesla, módy, designu a scénografie. Nechybějí ani fotografie, kresby a grafiky, soustředěné v grafických kabinetech.
Obory: Fotografie, fotografická technika, Malířství, kresba, grafika, Secese, Sochařství, Současné výtvarné umění, Umění 19. století, Umění 20. století

Ředitel sbírky SMSU: Mgr. Helena Musilová

E-mail: musilova@ngprague.cz
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–Ne10–18
Vstupné základní: 200 Kč
Vstupné snížené: 100 Kč
Vstupné speciální: 250 Kč rodinné
Vstupné volné:
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: V angličtině, francouzštině a němčině, dle objednávky.
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina.
Poslední návštěva: 16.30 hod.
Doba prohlídky: 90 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Komentované prohlídky, přenášky, výtvarné dílny, referát poskytování fotodokumentace, fotooddělení NG, referát vývozů předmětů kulturní hodnoty do zahraničí, oddělení dokumentace Archivu NG, pokladna NG. Infocentrum pro návštěvníky Národní galerie v Praze.
Umístění: Veletržní palác, Holešovice – Strossmayerovo náměstí, Metro C Vltavská.
Budova: Budova byla postavena podle projektu Oldřicha Tyla a Josefa Fuchse v letech 1925–1929. Do roku 1951 se zde konaly vzorkové veletrhy, později palác sloužil jako sídlo několika podniků zahraničního obchodu. V roce 1974 tuto funkcionalistickou stavbu zničil požár. Po rekonstrukci jsou zde od roku 1995 umístěny sbírky moderního a současného umění NG.
Památkově chráněná budova: Ano. Kulturní památka.
Rok založení: 1796/1945
Charakter muzea:
Specializace: Světové a české umění konce 19.–21. století.
Specifická sbírka: Francouzské umění 19. a 20. století.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2009
Poslední změny z roku: průběžně
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Světové umění konce 19.–21. století, architektura, design, fotografie, nová média.
Tip pro návštěvníky: Kolekce děl Františka Kupky, Vojtěcha Preissiga, Josefa Šímy, Jindřicha Štýrského, Toyen, expozice zahraničního umění se soubory děl rakouského (G. Klimt, E. Schiele), německého (E. Orlik, W. Hablik, M. Pechstein, K. Schmidt-Rottluff), italského (P. Dorazi, L. Fontana, G. Severin), britského (J. Knowles), ruského (G. Musatov, V. Pivovarov, A. V. Lentulov) a španělského umění (O. Dominguez, A. Tapies).
Zajímavost: Funkcionalistická architektura, vyhlídkový výtah v malé dvoraně.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 21.4.2015 13:36

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.