ČR / Jihočeský kraj / Jindřichův Hradec / Jindřichův Hradec / Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec, p. o. /

Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec, p. o. – Muzeum fotografie a moderních obrazových médií

Pobočka instituce: Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec, p. o.

Kostelní 20/I , Jindřichův Hradec, 377 01
GPS: 49°8'38.000"N, 15°0'5.000"E
Telefon:
E-mail: info@vkcjh.cz
Poslední aktualizace: 2022
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Město Jindřichův Hradec
Expozice: Pilotní část expozice Moc médií, vytvořená ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze, nazvaná Fotografický portrét se sestává ze tří významových celků: technika portrétu, tvorba portrétu a portrét ve společnosti. Představuje originální fotografické přístroje, pomůcky a fotografie ze sbírek NTM, fotografie ze Sbírky Scheufler, z archivů a dalších zdrojů. První část expozice k dějinám české fotografie nazvaná 33 osobností dějin české fotografie se sestává z děl významných osobností české fotografie.
Obory: Fotografie, fotografická technika
Otevřeno: sezónně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
IV.–XII.Út–Ne10–12, 13–17
Vstupné základní: 90 Kč
Vstupné snížené: 50 Kč (žáci ZŠ od 10 let, žáci SŠ, studenti, penzisté)
Vstupné speciální: 160 Kč – rodinné (dva dospělí a 1–2 děti)
Vstupné volné: děti do 10 let, novináři, invalidé, členové ICOM, držitelé průkazu AMG, učitelé jako doprovod žáků, průvodci skupina turistů
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: Angličtina, němčina (po předchozí domluvě)
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina, němčina (u některých výst. prezentací)
Poslední návštěva: 30 min. před uzavřením
Doba prohlídky: 120 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 5
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Muzejní shop – prodej fotografií, fotografických publikací, průvodců/katalogů, prospektů k výst. programu a upomínkových předmětů. Muzejní kavárna "Fotocafé".
Umístění: Historické centrum města.
Budova: Bývalá jezuitská kolej, renesanční stavba z konce 16. století, zrekonstruovaná pro účely muzea.
Památkově chráněná budova: Ano.
Rok založení: 2011
Charakter muzea:
Specializace: Fotografie a moderní obrazová média.
Specifická sbírka: Fotografické sbírky: Ostře sledovaný Hrabal; Via Lucis 1989–2009 / česká společnost ve fotografii; Stories. Příležitostně vystavena.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2012
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Fotografie.
Tip pro návštěvníky: Zrestaurované unikátní nástropní a nástěnné malby z první třetiny 17. století v prostorách muzea, včetně prostor výstavních; velké historické ateliérové fotoaparáty zapůjčené ze sbírek Národního technického muzea v Praze; vintage print Galapágy 2008 od Antonína Kratochvíla; od konce června 2013.
Zajímavost: Fotografování v historických kostýmech v době adventu a v létě v rámci akce "TOP týden v Jindřichově Hradci".
Periodika: Ne
Online katalog sbírky:
Název: Knihovna Muzea fotografie a MOM
Zaměření: Odborná literatura a časopisy k tématu fotografie.
Adresa:
Město:
PSČ:
Mobil:
Sigla:
Evidenční číslo knihovny na MK ČR:
Počet svazků:
Speciální sbírky:

Otevírací doba knihovny

MěsíceDnyHodiny
I.–XII.St13–16
Poslední změna: 11.3.2024 8:01

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.