ČR / Karlovarský kraj / Karlovy Vary / Karlovy Vary / Muzeum Karlovy Vary, příspěvková organizace Karlovarského kraje /

Muzeum Karlovy Vary, příspěvková organizace Karlovarského kraje – Expoziční budova

Pobočka instituce: Muzeum Karlovy Vary, příspěvková organizace Karlovarského kraje

Nová Louka 23, Karlovy Vary, 360 01
Mobil:
E-mail: novalouka@kvmuz.cz
Poslední aktualizace: 2022
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně: Kraj
Zřizovatel název: Karlovarský kraj
Expozice: Historie a příroda Karlovarska – Nová stálá expozice připravená k 150. výročí existence muzea v Karlových Varech. Šest sálů v prvním patře Vás provede historií města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu. Druhé patro představuje přírodu a historii regionu od nejstarších dějin, přes slavné období těžby rud a neméně významnou tradici cínařství a výroby skla a porcelánu. Závěr expozice je věnován dramatickému 20. století. Exponáty jsou doplněny mnohými multimediálními prvky. Koho nezaujmou doplňující projekce, nahrávky, prezentace na dotykových obrazovkách či kvízy, může si vyzkoušet nejrůznější exponáty vlastníma rukama, nebo se alespoň pokochat odlehčeným pojetím dějin na obrázcích Dalibora Nesnídala.
Obory: Archeologie, Botanika, Geologie a mineralogie, drahé kameny, Historie, regionální historie, osobnosti, Přírodověda – obecně, osobnosti, Řemeslná výroba, cechy, družstva, Sklo a porcelán, Vlastivěda regionu, Výroba skla, porcelánu a keramiky, Zdravotnictví, lékařství, lázeňství, balneologie, Zoologie
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: dle období
Měsíce Dny Hodiny
I.–IV., X.–XII.St–Ne10–17
V.–IX.Út–Ne10–18
Vstupné základní: 100 Kč
Vstupné snížené: 60 Kč
Vstupné speciální: rodinné 240 Kč, skupiny dospělých od 10 osob 75 Kč, školní skupiny 40 Kč
Vstupné volné: děti do 6 let, ZTP, ZTP/P, AMG, ICOM, ICOMOS
Poplatky: 10 Kč odborný výklad pro skupinu od 10 osob
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce: papírový průvodce v němčině, angličtině a ruštině
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina.
Poslední návštěva: 30 min. před koncem otevírací doby
Doba prohlídky: 90 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 10
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ne
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby:
Umístění: Blízko Grandhotelu Pupp.
Budova: Pozdně empírová stavba z roku 1853. Stavěno jako úřední budova okresního hejtmanství.
Památkově chráněná budova: Ano. Památka druhé kategorie.
Rok založení: 1862
Charakter muzea: Vlastivědné
Specializace: Regionální historie výroby skla, porcelánu a cínu.
Specifická sbírka: Sklo, porcelán, cín, puškařství.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES: KVM/002-02-22/048002
Instalace stálé expozice z roku: 2017
Poslední změny z roku: 2017
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Různé, těžiště porcelán a sklo.
Tip pro návštěvníky: Doupovská madona, model K. Varů z 17. stol., hrací stůl vyrobený carem Petrem Velikým, zbraně.
Zajímavost: Práce s pracovními listy projektu Učíme se v muzeu. Témata: Poklady Země, Cesta za předky, Příroda kolem nás, Zde založím město.
Periodika: Ne.
Online katalog sbírky: Ne.
Poslední změna: 7.6.2022 8:20

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.