ČR / Královéhradecký kraj / Jičín / Hořice / Městské muzeum a galerie Hořice /

Městské muzeum a galerie Hořice – Galerie plastik a mezinárodní galerie moderního sochařství pod širým nebem – Vrch Gotthard

Pobočka instituce: Městské muzeum a galerie Hořice

Kalendář akcí nahoru

Datum konáníAkceDruh
25. 4. 2024 – 14. 7. 2024140 let Střední umělecko-průmyslové školy sochařské a kamenické v HořicíchVýstavy
4. 8. 2024 – 27. 10. 202410. Mezinárodní festival krásných umění: KosmosVýstavy
Vrch Gotthard 1639, Hořice, 508 01
Mobil:
E-mail: galerie@horice.org
Poslední aktualizace: 2011
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Město Hořice
Expozice: Stálá expozice nazvaná „České sochařství v 1. polovině 20. století“, vychází plně z dosavadního vývoje sbírek. Po vstupní hale, kde se setkáte s připomínkou klasických hodnot v podobě rozměrných děl J. V. Myslbeka a V. Levého, vejdete do prvního sálu, určeného sezónním výstavám. Vlastní stálá expozice je věnovaná představitelům generace dozrávající na počátku 20. století: St. Suchardovi, Q. Kocianovi, L. Kofránkovi, L. Šalounovi, J. Mařatkovi a F. Bílkovi. Mimořádné postavení v této generaci zaujal Jan Štursa, jehož plastiky dominují části expozice. Mezi další autory, kteří jsou v expozici zastoupeni, patří např. J. Mauder, J. Wagner, L. Zívr, O. Španiel, O. Gutfreund, K. Lidický, J. Kavan, J. Wielgus, M. Wagnerová a mnozí další. Najdete zde i ukázky secesní plakety a medaile. Sbírku plastik doplňuje již od samého vzniku galerie soubor olejomaleb, akvarelů, pastelů a grafik především umělců vyšlých z Hořic – Petra a Karla Maixnerů, K. Vika, R. Švajdlera, Q. R. Kociana, B. Tůmy a V. Chrousta – i díla těch, kteří zde tvořili, Fr. Charváta, B. Dvořáka, K. Dlaboly, F. Kubišty, K. Janovského, J. Životy i slavného žáka hořické školy O. Kubína-Coubine.
Obory:
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: dle období
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–Pá9–12, 13–17
IV.–X.So–Ne9–12, 13–17
Vstupné základní: 20 Kč
Vstupné snížené: 10 Kč
Vstupné speciální:
Vstupné volné:
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva:
Doba prohlídky: 20 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ano
Služby:
Umístění: Vrch Gothard.
Budova: Samostatná budova galerie.
Památkově chráněná budova: Ne.
Rok založení: 1908
Charakter muzea:
Specializace: České sochařství a malířství z přelomu 19. a 20. století.
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2000
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav:
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost:
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 7.9.2019 19:44

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.