ČR / Královéhradecký kraj / Trutnov / Babí u Trutnova /

Je členem AMG: ne
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Družstvo FORTIS
Expozice: Dělostřelecká pevnost Stachelberg měla být po svém dokončení největší dělostřeleckou tvrzí čsl. pevnostního systému. Bohužel, do konce září 1938 se podařilo vybetonovat pouze první z dvanácti plánovaných objektů, z nichž jedenáct mělo být spojeno rozsáhlým podzemním systémem. Součástí muzea je jediný postavený objekt tvrze Babí (Stachelberg) - pěchotní srub T-S 73. V jeho interiéru jsou instalovány expozice věnované opevnění (výkresy, fotodokumentace, modely). Od května 2001 je zpřístupněna také část podzemních prostor tvrze. Je možné navštívit i objekt lehkého opevnění vzor 37 typ A-160, který je upraven do podoby z roku 1938. V roce 2007 byly zpřístupněny kasárny tvrze, podzemní prohlídková trasa byla prodloužena na cca 650 m.
Obory: Dokumentace vědy, techniky a práce – obecně, osobnosti, Druhá světová válka, fortifikační stavby ČSR
Otevřeno: sezónně
Zavřeno:
Měsíce Dny Hodiny
V.–VI., IX.So–Ne, svátky10–12, 13–17
VII.–VIII.Út–Ne10–12, 13–17
X.So10–12, 13–17
Vstupné základní: 60 Kč
Vstupné snížené: 30 Kč (děti 6 - 15 let)
Vstupné speciální: 150 Kč (rodinné, 2 děti + 2 dospělí)
Vstupné volné:
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ano
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce: text - německý, polský, holandský
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 16.15
Doba prohlídky: 50 minut
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ano
Služby:
Umístění: Nedaleko hlavní silnice číslo 300 mezi obcemi Babí a Žacléř. Na vrcholu kopce je umístěn poutač a je zde i místo na zaparkování automobilu. Vedle je autobusová zastávka (linka číslo 690190 Trutnov - Žacléř).
Budova:
Památkově chráněná budova: Kulturní památka.
Rok založení: 1993
Charakter muzea:
Specializace: Československé opevnění z let 1935-1938.
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku:
Poslední změny z roku: 2005
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ne
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost:
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 1.12.2015 10:59

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.