ČR / Liberecký kraj / Liberec / Liberec /

Oblastní galerie v Liberci, příspěvková organizace

Kalendář akcí nahoru

Datum konáníAkceDruh
8. 3. 2024 – 26. 5. 2024Josef Baier: Sound ShapesVýstavy
8. 3. 2024 – 26. 5. 2024Ivana Lomová: TichoVýstavy
Masarykova 723/14, Liberec, 460 01
Mobil:
E-mail: oblgal@ogl.cz
Poslední aktualizace: 2015
Je členem AMG: ne
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Liberecký kraj
Expozice: Oblastní galerie Liberec nabízí pět stálých expozic ve čtyřech podlažích. Stěžejní jsou expozice vycházející ze skladby sbírkového fondu, tj. Umění z Čech, Moravy a Slezska od pozdního středověku po současnost, Heinrich Liebieg, mecenáš a sběratel a Zlatý věk nizozemské malby. Menší prostor je věnován historii instituce. Novinkou je interaktivní expozice nejen pro děti.
Obory: Malířství, kresba, grafika, Nizozemské malířství, Sochařství, Současné výtvarné umění, Umění 19. století, Umění 20. století

Ředitel: Jan Randáček

Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–St, Pá–Ne10–17
I.–XII.Čt10–19
Vstupné základní: 80 Kč
Vstupné snížené: 40 Kč
Vstupné speciální: 160 Kč rodinné
Vstupné volné: děti do 10 let, ZTP/P, ICOM, Rada galerií ČR, AMG, AVP, Unie výtvarných umělců a tisku atd., každý čtvrtek
Poplatky: 20 Kč komentované prohlídky
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: Německy, informační materiály v němčině, angličtině, polštině
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina.
Poslední návštěva: 30 min. před uzavřením
Doba prohlídky: 120 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby:
Umístění: V blízkosti libereckého zámku.
Budova: Neorenesanční budova.
Památkově chráněná budova: Státní seznam nemovitých památek č. 4145.
Rok založení: 1953
Charakter muzea:
Specializace: Muzeum výtvarného umění, francouzská krajinomalba 2. poloviny 20. století, umění německy hovořících výtvarníků z Čech, Moravy a Slezska.
Specifická sbírka: Nizozemská malba 16.-18. století, Sbírka Heinricha Liebiega, interaktivní expozice.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2014
Poslední změny z roku: 2015
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Prezentace moderního a současného výtvarného umění, klasická česká moderna, umění z a v regionu, současný videoart, umění německy hovořících výtvarníků z Čech, Moravy a Slezska.
Tip pro návštěvníky: Expozice Heinricha Liebiega představuje typickou sběratelskou osobnost 19. století, jehož sbírka má středoevropský význam. Její výstavu doplňují díla uměleckého řemesla zapůjčená ze Severočeského muzea v Liberci.
Zajímavost: Muzejní noc – každoročně v květnu. DDR – Design Days Reichenberg – 1. víkend v prosinci, designové trhy zaměřené na kvalitní produktový a grafický design, šperk a módní a bytové doplňky. Interaktivní expozice. Expozice a výstavy se pořádají v budově bývalých městských lázní, které prošly v letech 2011–2013 náročnou rekonstrukcí. Rekonstrukce projektovaná ateliérem SIAL získala řadu architektonických ocenění a vkusně kombinuje historickou budovu s moderními detaily.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Název: Oblastní galerie v Liberci, p. o. – Knihovna
Zaměření: Výtvarné umění.
Adresa: Masarykova 723/14
Město: Liberec 5
PSČ: 460 01
Mobil:
E-mail: knihovna@ogl.cz
Web: http://www.ogl.cz
Sigla: LIE304
Evidenční číslo knihovny na MK ČR:
Počet svazků:
Speciální sbírky:

Kontakty knihovny

Vedoucí: Mgr. Marta Zizienová

E-mail: knihovna@ogl.cz
Poslední změna: 1.12.2015 9:08

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.