ČR / Olomoucký kraj / Přerov / Hranice /

Městská kulturní zařízení Hranice, příspěvková organizace

Masarykovo náměstí 71, Hranice, 753 01
Telefon: +420 775 854 522; +420 775 854 497; +420 581 606 077
Mobil:
E-mail: kurator@muzeum-hranice.cz synagoga@muzeum-hranice.cz stara.radnice@muzeum-hranice.cz
Poslední aktualizace: 2019
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně: Město nebo Obec
Zřizovatel název: Město Hranice
Expozice: Ve výstavní síni Stará radnice probíhají muzejní a výtvarné výstavy, při vstupu do věže Staré radnice je expozice Truhly v proměnách času. V Galerii Synagoga probíhají výstavy výtvarného umění. V Muzeu na zámku jsou dvě expozice. První je Hranice na mušce a druhá je Model historického centra města.
Obory: Archeologie, Etnografie, Fotografie, fotografická technika, Historie, regionální historie, osobnosti, Literatura – dějiny, osobnosti, Malířství, kresba, grafika, Numismatika, medailérství, mincovnictví, Sklo a porcelán, Současné výtvarné umění, Vojenství – dějiny, zbraně, fortifikace

Kurátor: Mgr. Marek Suchánek

E-mail: kurator@muzeum-hranice.cz

Ředitelka Městských kulturních zařízení: Ing. Naděžda Jandová

E-mail: reditel@mkz-hranice.cz
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–So9–12.30, 13–16
I.–XII.Ne9–12.30, 13–17
Vstupné základní: Zdarma
Vstupné snížené:
Vstupné speciální:
Vstupné volné:
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 15.30, 16.30 hodin
Doba prohlídky: individuální
Počet návštěvníků pro průvodce: nestanoveno
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ne
WC: ano
Služby: Prodej katalogů výtvarných výstav, publikací o historii města, tištěných průvodců městem. Bezbariérový přístup má Stará radnice.
Umístění: Jižní strana Masarykova náměstí.
Budova: Bývalá radnice.
Památkově chráněná budova: Součást městské památkové zóny.
Rok založení: 1905
Charakter muzea: Vlastivědné
Specializace:
Specifická sbírka: Tzv. Gallašova knihovna – sbírka starých tisků.
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES: AMH/002-05-10/252002 a MHA/002-05-10/209002
Instalace stálé expozice z roku: 2015, 2016
Poslední změny z roku: 2016
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Výtvarné umění, faleristika, historie, fotografie, ze sbírek muzea, archeologie, umělecko-řemeslné práce.
Tip pro návštěvníky: Ve výstavní síni v Synagoze se konají výstavy výtvarného umění zobrazující díla předních českých a slovenských umělců (Ivan Bukovský, Jiří Šalamoun, Klára Bočkayová apod.). Prostory na Staré radnici nabízí nejen muzejní výstavy zaměřené na regionální témata, ale také výstavy výtvarného umění.
Zajímavost: Výstavy jsou doprovázeny bohatým programem zaměřeným jak na dětské návštěvníky (Hrajte si v muzeu – hry, soutěže, dětské dílny), tak na ty dospělé (koncerty, přednášky, komentované prohlídky,…). Každoročně se muzeum a galerie účastní Muzejní noci a Dnů evropského dědictví.
Periodika: Hranický zpravodaj
Online katalog sbírky:
Název: Muzejní knihovna
Zaměření: Regionální literatura, historie, archeologie, výtvarné umění, numizmatika.
Adresa: Masarykovo náměstí 71
Město: Hranice
PSČ: 753 01
Mobil:
Sigla:
Evidenční číslo knihovny na MK ČR:
Počet svazků: 1010
Speciální sbírky:

Otevírací doba knihovny

MěsíceDnyHodiny
Po předchozí dohodě na tel.: +420 775 854 522 nebo emailem kurator@muzeum- hranice.cz
Poslední změna: 14.8.2019 7:55

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.