ČR / Olomoucký kraj / Přerov / Hranice / Městská kulturní zařízení Hranice, příspěvková organizace /

Městská kulturní zařízení Hranice, příspěvková organizace – Výstavní síň Stará radnice

Pobočka instituce: Městská kulturní zařízení Hranice, příspěvková organizace

Kalendář akcí nahoru

Datum konáníAkceDruh
15. 2. 2024 – 14. 4. 2024Sto let uměleckého vzděláváníVýstavy
14. 3. 2024 – 16. 6. 2024Hranice poznáníVýstavy
Masarykovo nám. 71, Hranice, 753 01
Mobil:
E-mail: stara.radnice@muzeum-hranice.cz
Poslední aktualizace: 2019
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: Ve všech výstavních prostorách probíhají výstavy výtvarné i muzejní povahy. V chodbě při vstupu na věž Staré radnice je umístěna expozice Truhly v proměnách času.
Obory: Archeologie, Domácnost – vybavení, nářadí, bytová kultura, Etnografie, Fotografie, fotografická technika, Knihovny, knižní kultura, Literatura – dějiny, osobnosti, Malířství, kresba, grafika, Numismatika, medailérství, mincovnictví, Šlechtické, měšťanské, lidové interiéry, nábytek, Vojenství – dějiny, zbraně, fortifikace

Kurátorka: Mgr. Radka Kubíková

Telefon: +420 603 324 013, +420 581 601 186

Ředitelka: Ing. Naděžda Jandová

Telefon: +420 778 712 622, +420 581 601 160
E-mail: mkz-reditel@hranet.cz
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–So9–12.30, 13–16
I.–XII.Ne9–12.30, 13–17
Vstupné základní: od 1. 1. 2015 je vstup na všechny výstavy v muzeu a galerii zdarma
Vstupné snížené:
Vstupné speciální:
Vstupné volné:
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ne
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 15.30, 16.30 hod.
Doba prohlídky: individuální
Počet návštěvníků pro průvodce: nestanoveno
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ne
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ne
WC: ano
Služby: Prodej katalogů výtvarných výstav, publikací o historii města, tištěných a fotografických průvodců městem.
Umístění: Centrum, jižní strana Masarykova náměstí, vstup do výstavní síně je z Radniční ulice.
Budova: Budova staré radnice.
Památkově chráněná budova: Součást městské památkové zóny.
Rok založení:
Charakter muzea: Vlastivědné
Specializace:
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2007, v současné době není stálá expozice
Poslední změny z roku: 2008, 2015
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Současné výtvarné umění, regionální tématika zaměřená na historii Hranicka.
Tip pro návštěvníky: Prostory na Staré radnici nabízí nejen muzejní výstavy zaměřené na regionální témata, ale také výstavy výtvarného umění.
Zajímavost: Výstavy jsou doprovázeny bohatým programem zaměřeným jak na dětské návštěvníky (Hrajte si v muzeu – hry, soutěže, dětské dílny), tak na ty dospělé (koncerty, přednášky, komentované prohlídky,…). Každoročně se muzeum a galerie účastní Muzejní noci a Dnů evropského dědictví.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 14.8.2019 7:57

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.