ČR / Olomoucký kraj / Prostějov / Prostějov /

Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace

Kalendář akcí nahoru

Datum konáníAkceDruh
2. 2. 2024 – 26. 5. 2024Luděk Bárta / Miloš Karásek: RE-WOLKERVýstavy
2. 2. 2024 – 26. 5. 2024Michal Zajaček / Miloš Karásek: Wolkerovy láskyVýstavy
15. 2. 2024 – 19. 5. 2024Milování v příroděVýstavy
nám. T. G. Masaryka 2, Prostějov, 796 01
Telefon: +420 582 342 286, +420 582 330 991, +420 582 344 990
E-mail: muzeumpv@muzeumpv.cz
Poslední aktualizace: 2024
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně: Město nebo Obec
Zřizovatel název: Olomoucký kraj
Expozice: Archeologie: Za tajmenstvím střepu – pravěké dějiny Prostějovska; Geologie: Kámen mluví; Historie: V bezpečí pevných zdí - jistota právo, bohatství; Národopis – hanácká vesnice od 16. února 2024: #JIRIWOLKER – Nová expozice představuje na pozadí života a vybraných historických událostí tvorbu mladého prostějovského básníka Jiřího Wolkera (1900–1924), jehož život vyhasl předčasně v pouhých 23 letech. Svými básněmi i způsobem života po sobě přesto zanechal významnou stopu. Žil v době plné politických, kulturních a sociálních změn, na které ve své poezii přímo nebo nepřímo reagoval. Výstava představuje básníka jako člověka, který měl své cíle, přání a touhy. Formou časové osy nás seznamuje samotný Jiří, coby vypravěč celého příběhu, se svým životem, který doplňují ukázky z jeho básnické tvorby. Na životopisnou linku navazují vybrané události z domova a ze světa, které jeho život zasazují do širšího dějinného kontextu. Součástí výstavy budou i nové digitální technologie, jejichž pomocí se každý na chvíli může stát Jiřím Wolkerem, a prostřednictvím umělé inteligence vytvářet nadčasový virtuální obsah. Během vernisáže, která se uskuteční 15. 2. 2024 v 17:00 v Kině Metro 70 se můžete těšit na krátká videa prezentující sbírkové předměty z pozůstalosti Jiřího Wolkera, hudební přednes Wolkerových skladeb a promítání filmu.
Obory: Geologie a mineralogie, drahé kameny, Historie, regionální historie, osobnosti, Paleontologie, Pravěk

Ředitelka: Mgr. Veronika Hrbáčková

E-mail: vhrbackova@muzeumpv.cz
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–Ne9.30–12, 13–17
Vstupné základní: 50 Kč
Vstupné snížené: 25 Kč
Vstupné speciální: společné vstupné (hlavní budova, Špalíček) plné 60 Kč, snížené 30 Kč
Vstupné volné: děti do dosažení 6 let, držitelé průkazek AMG, ICOMOS, NPÚ, Sväz muzeí na Slovensku, Olomouc region card
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 16.30
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Přijímáme poukázky SODEXHO, Flexi Pass, Relax Pass, Fokus Pass, Dárkový Pass
Umístění: Na hlavním náměstí T. G. Masaryka.
Budova: Renesanční budova, původně radnice.
Památkově chráněná budova: ano
Rok založení: 1894
Charakter muzea:
Specializace: Vlastivěda a příroda prostějovského okresu. Pozůstalost Jiřího Wolkera a Petra Bezruče.
Specifická sbírka: Pozůstalost J. Wolkera, pozůstalost P. Bezruče, archeologická sbírka A. Gottwalda, národopisná sbírka E. X. Behálkové a Jana Zbořila.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2013, 2017
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Výtvarné, archeologické, historické, geologické, přírodovědné, vlastivědné.
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost:
Periodika: Zpravodaj Muzea Prostějovska v Prostějově, Přírodovědné studie Muzea Prostějovska.
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 21.2.2024 10:16

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.