ČR / Středočeský kraj / Příbram / Vysoký Chlumec /

Hornické muzeum Příbram, příspěvková organizace – Skanzen Vysoký Chlumec – Muzeum vesnických staveb středního Povltaví

Pobočka instituce: Hornické muzeum Příbram, příspěvková organizace

Vysoký Chlumec, Vysoký Chlumec, 262 52
GPS: 49°37'16.000"N, 14°23'9.000"E
Telefon: +420 733 371 546, +420 318 626 307
Mobil:
E-mail: info@muzeum-pribram.cz
Poslední aktualizace: 2022
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: Roubené domy z Obděnic, Arnoštovic, Mašova a Jiví, roubený vodní mlýn z Radešic, roubené špýchary z Počepic, Ratiboře a Olbramovic, roubené stodoly u Mašova a Záběhlé, polygonální stodola z Podolí u Vojkova, pila na vodní pohon z dolní Sloupice, včelín ze Sedlčan, sloupový holubník z Pojezdce, kovárna z Počepic, kaple z Nálesí, hospodářské stavení z Mokřan a obytný dům z Řikova a další drobné hospodářské, technické a sakrální objekty. Interiérové expozice přibližují způsob bydlení na vesnici na přelomu 19. a 20. století. Součástí nabídky jsou pravidelné akce s tematikou lidového stavitelství a života ve venkovském prostředí.
Obory: Architektura, urbanismus, Etnografie, Lidové umění, Muzeum v přírodě, skanzen, lidová architektura, Potravinářství, zemědělství, pěstitelství, chovatelství
Otevřeno: sezónně
Zavřeno: pondělí; dle období
Měsíce Dny Hodiny
IV. Út–Ne9–17
V.–VI.Út–Pá9–17
V.–VI.So–Ne9–18
VII.–VIII.Út–Ne9–18
IX.–X.Út–Ne9–17
Vstupné základní: 60 Kč (trasa bez průvodce) / 100 Kč (trasa s průvodcem)
Vstupné snížené: děti, senioři 30 Kč (trasa bez průvodce) / 50 Kč (trasa s průvodcem)
Vstupné speciální: rodinné 150 Kč (trasa bez průvodce) / 250 Kč (trasa s průvodcem)
Vstupné volné: AMG, ICOM, RG ČR, RGS, ZMS, Deutscher Museumsbund
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce: Možnost zapůjčení textových průvodců.
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina.
Poslední návštěva: 60 min. před uzavřením
Doba prohlídky: 70 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 1
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Prezentační akce, ukázky historických řemesel, vystoupení hudebních souborů. Občerstvení v místě.
Umístění: 400 m od návsi obce Vysoký Chlumec při komunikaci ve směru Ústupenice – Oříkov.
Budova: Areál skanzenu – nový vstupní objekt v přenesené roubené stodole z Mašova.
Památkově chráněná budova:
Rok založení: 1998
Charakter muzea:
Specializace: Vesnické stavby středního Povltaví, dokumentace lidového stavitelství, způsobu hospodáření a života lidu v regionu.
Specifická sbírka: Zemědělské stroje a nářadí.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2004
Poslední změny z roku: 2019
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Lidová architektura středního Povltaví.
Tip pro návštěvníky: Prezentační akce, ukázky lidových řemesel.
Zajímavost: Nejhmotnější transferovaná černá kuchyně v ČR (32,1 t). Od roku 2010 areál rozšířen o čtyři nové objekty, mezi nimi unikátní roubený vodní mlýn z Radešic.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 14.12.2022 11:12

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.