ČR / Ústecký kraj / Litoměřice / Litoměřice /

Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace

Kalendář akcí nahoru

Datum konáníAkceDruh
1. 1. 2024 – 31. 12. 2025Historie staré radnice Výstavy
1. 1. 2024 – 31. 12. 2025Prohlídky interiérů renesanční budovy staré radniceDalší akce
1. 1. 2024 – 31. 12. 2025Rekonstrukce staré radniceVýstavy
Mírové náměstí 171/40, Litoměřice, 412 01
http://www.muzeumlitomerice.cz; wiesner@muzeumlitomerice.cz
E-mail: info@muzeumlitomerice.cz
Poslední aktualizace: 2024
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně: Kraj
Zřizovatel název: Ústecký kraj
Expozice: Geologický vývoj regionu, archeologie, doba románská, gotická, historický vývoj do roku 1700 (I. patro budovy muzea). Doba barokní, řemesla, zemědělství, rybářství, historie do roku 1945 (II. patro budovy).
Obory: Barokní a rokokové umění, Geologie a mineralogie, drahé kameny, Gotické umění, Novověké dějiny, Potravinářství, zemědělství, pěstitelství, chovatelství, Řemeslná výroba, cechy, družstva, Středověké dějiny, Vlastivěda regionu

Ředitel: Mgr. Tomáš Wiesner

E-mail: wiesner@muzeumlitomerice.cz
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–Ne10–17
Vstupné základní: 25 Kč
Vstupné snížené: 12 Kč (děti, studenti, důchodci, držitelé průkazu ZTP, členové KČT – průkaz EURO BEDS)
Vstupné speciální: rodinné vstupné poskytované na Rodinné pasy, 35 Kč na vybrané akce
Vstupné volné: děti do 6 let, pedagogický doprovod skupin, držitelé průkazu ZTP/P, média, partneři – členové AMG (průkaz člena AMG, ICOMOS, Svaz muzeí na Slovensku), členové KČT (průkaz EURO BEDS) – děti, studenti, důchodci, držitelé průkazu ZTP
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ne
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina.
Poslední návštěva:
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ano
Služby:
Umístění: Na náměstí.
Budova: Renesanční budova staré radnice na náměstí z let 1535–37, přestavba v 19. stol.
Památkově chráněná budova: Kulturní památka.
Rok založení: 1874
Charakter muzea:
Specializace: Sbírky představují geologii regionu a následně jeho historický vývoj od pravěku až po 20. století.
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 1982
Poslední změny z roku: 1995
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Výstavy ze sbírek muzea, výstavy putovní.
Tip pro návštěvníky: Maketa typů rybolovu, model Litoměřic k r. 1700.
Zajímavost: Dny otevřených dveří (při příležitosti Dnů evropského kulturního dědictví), Muzejní noc (v jarním termínu), Letní týdenní muzejní dílna pro děti (2x během letních prázdnin), přírodovědné exkurze.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 9.2.2024 16:43

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.